مهاجرت تحصیلی به کانادا

برنامه های co-op یا کار همزمان با تحصیل در کانادا

کارورزی یا تحصیل مشارکتی یاco-op  ، برنامه ای است که در آن دانش آموزان فرصت کار در یک صنعت مرتبط با رشته خود را پیدا می کنند. بیشتر برنامه های co-op به شکلی ساخته شده اند که هر ترم تحصیل با یک ترم کار جایگزین می شود. دوره کار در خارج از دانشگاه را اغلب ترم کاری می نامند.

 

آیا شما در برنامه های co-op حقوق می گیرید؟
بله ، دانشجویان دانشگاه که به دلیل شرایط کار خود در شرکت ها یا سازمان های دیگر مستقر می شوند ، برای کار خود حقوق می گیرند.
 به طور مثال با استفاده از یک برنامه  co-op  در برنامه نویسی کامپیوتر ، یک دوره کار co-op ممکن است شامل کار در یک شرکت توسعه دهنده نرم افزار باشد. 

دقیقاً مانند یک کارمند عادی ، شما تحت نظارت یک مدیر قرار خواهید گرفت. ممکن است برای شرکت کدی را امتحان کنید یا حتی بنویسید ، یا به یک کارمند تمام وقت کمک کنید. اگر در تجارت هستید ، ممکن است نقش دستیار مدیر شرکت یا سرپرست شرکت را داشته باشید.

 در پایان دوره کار ، از کارفرمایان خواسته می شود که فرم ارزیابی دانش آموز co-op را پر کنند.

دانشگاه ها با برنامه های co-op دپارتمان ها یا خدماتی دارند که به دنبال فرصت هستند. 

غیرمعمول نیست که دانشجویان به تنهایی محل کار مناسب خود را جستجو کنند. 

اگر مکانی را پیدا کرده اید که مایل به کار در آنجا هستید ، خدمات جایگزینی یا بخش co-op در دانشگاه شما تعیین خواهد کرد که آیا شغلی که انتخاب کردید برای co-op مناسب است یا خیر.

تماس با مشاوران

مشاوره تخصصی بگیرید

با شرکت در برنامه های co-op شغلی برای شما تضمین نمی شود ، اما انجام کار co-op به شما این فرصت را می دهد که در کار و حرفه خود پیشرفته شوید و با افراد همفکری که می توانند کمک کنند ملاقات کنید. یک برنامه co-op همچنین مشکلاتی را که فارغ التحصیلان با اعلام اینکه فاقد تجربه عملی برای بدست آوردن اولین شغل خود هستند مواجه می شوند ، از بین می برد.

آیا هزینه برنامه های co-op بیشتر از برنامه های عادی است؟ در برخی موارد ، برنامه های co-op کمی گران تر از سایر برنامه ها هستند ، اما این معمولاً در مورد برنامه هایی که همراه با خدمات اضافی هستند صادق است.

 این مزایا احتمالاً بیشتر از هزینه ها خواهد بود. چرا که استخدام دانشجویان تعاونی مزایای زیادی دارد. کارفرمایان این فرصت را دارند که کسی را که پر از ایده های جدید و تازه است را جذب نمایند.

 متقاضی گرامی :

لطفا توجه داشته باشید که قوانین مهاجرتی کشورها مدام در حال تغییر است و این مطالب با توجه به قوانین و مقررات کشور ها تدوین و در تاریخ انتشار توسط وکلای رسمی فعال در مهاجرت این کشور ها  به تایید رسیده است. 


 

به این مطلب امتیاز بدهید
5/5