تاثیرات ویروس کرونا بر انواع ویزاهای کانادا

صنعت توریستی یکی از مهم ترین قسمت های اقتصاد یک کشور را تشکیل میدهد که در زمان شیوع کرونا و محدودیت سفر ها همه ی دنیا دراین بخش متضرر شدند.

توی این دوران شاهد سیاست ها و قوانین مختلفی که دولتها برای مبارزه با این پاندمی وضع می کردند هستیم. اما دولت کانادا علاوه بر وضع این قوانین، تکلیف ویزاهای مختلف راهم مشخص کرده است.

صنعت توریستی یکی از مهم ترین قسمت های اقتصاد یک کشور را تشکیل میدهد که در زمان شیوع کرونا و محدودیت سفر ها همه ی دنیا دراین بخش متضرر شدند.

توی این دوران شاهد سیاست ها و قوانین مختلفی که دولتها برای مبارزه با این پاندمی وضع می کردند هستیم. اما دولت کانادا علاوه بر وضع این قوانین، تکلیف ویزاهای مختلف راهم مشخص کرده

ویزای توریستی

ازجمله اولین اقداماتی که برای این پیشگیری در کشور کانادا انجام شد، محدود کردن مسافرت به این کشور بود. در حال حاضر می توانید برای ویزای توریستی اقدام کنید و بعد از برداشتن محدودیت های پرواز بقیه مراحل لازمه را انجام دهید.

شما می توانید به کانادا سفر کنید اگر:

  • شهروند کانادا باشید.
  • اقامت دائم کانادا را داشته باشید.
  • اعضای خانواده یکی از شهروندان و یا دارندگان اقامت دائم کانادا باشید و قصد اقامت در خاک کانادا به مدت حداقل 15 روز را داشته باشید. ( همسر یا شریک زندگی، فرزند، نوه، پدر،مادر یا ناپدری و نامادری، قیم یاسرپرست)

ویزای تحصیلی

اگر هنوز برای اجازه تحصیل اقدام نکردید میتونید به صورت آنلاین این کار رو انجام بدید. برای اپلای کردن باید یکسری مدارک را ارسال کنید و نامه توضیح برای هرکدوم از مدارکی که نمیتونید تهیه کنید رو آماده داشته باشید.

ویزای کاری

  • افرادی که در حال حاضرویزای کاردارند.
  • افرادی که دارای پیشنهاد شغلی معتبر هستند.
  • افرادی که نامه معرفی از کارفرمای کانادایی دارد.

این سه دسته معاف از محدودیت ها هستند

برنامه اکسپرس اینتری

دولت کانادا به صورت منظم قرعه کشی های اکسپرس اینتری را انجام میدهد همچنین برنامه های منتخب انسانی براساس این سیستم به کارشون انجام میدهند.

در این مورد مطالب بیشتری بخوانید