تحصیل ارزان در گرجستان

گرجستان کشوری کوچک است که فقط 3.7 میلیون نفر جمعیت دارد و در منطقه قفقاز (اوراسیا) واقع شده است. این کشور تا زمان فروپاشی بخشی از اتحاد جماهیر شوروی بود و در سال 1991 مستقل شد.

گرجستان کشوری کوچک است که فقط 3.7 میلیون نفر جمعیت دارد و در منطقه قفقاز (اوراسیا) واقع شده است. این کشور تا زمان فروپاشی بخشی از اتحاد جماهیر شوروی بود و در سال 1991 مستقل شد.

دانشگاه فنی گرجستان

اولین دانشگاه ارزان گرجستان ، دانشگاه فنی گرجستان است. این دانشگاه به عنوان هیئت علمی دانشگاه دولتی تفلیس (TSU) آغاز به کار کرد. در سال 1928 خودمختار شد و در سال 1990 رسماً به عنوان دانشگاه معتبر شناخته شد.

هزینه تحصیل در برنامه های انگلیسی 9000 لاری (حدود 3،100 دلار آمریکا) است.

دانشگاه دولتی شوتا روستاولی

دانشگاه دولتی Shota Rustaveli در باتومی واقع شده است و بیش از 80 سال پیش تاسیس شده است. این دانشگاه دارای 9 دانشکده آموزش ، حقوق ، علوم انسانی ، تجارت و اقتصاد ، علوم اجتماعی و سیاسی ، فیزیک ، ریاضیات و علوم رایانه ای ، علوم طبیعی و مراقبت های بهداشتی ، فناوری و جهانگردی است. هزینه های تحصیل برای برنامه های کارشناسی 2250 لاری (حدود 800 دلار) است. به همین دلیل ، دانشگاه دولتی Shota Rustaveli یک دانشگاه ارزان در گرجستان محسوب می شود.

آکادمی دولتی هنر تفلیس

آکادمی دولتی هنر تفلیس برای کسانی که می خواهند زندگی خود را وقف هنر کنند ، مناسب است. در بسیاری از زمینه های طراحی و معماری رشته های زیادی در این دانشگاه ارائه شده است. هزینه های تحصیل برای هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد 2250 لاری (حدود 800 دلار) است.

دانشگاه دولتی پزشکی تفلیس

همانطور که با اولین دانشگاه لیست ما آشنا شدید ، دانشگاه دولتی تفلیس در اصل دانشکده TSU بود. امروزه ،بزرگترین و مهمترین دانشگاه پزشکی در گرجستان است. شهریه سالانه از 3000 دلار است و به 13000 دلار می رسد.

دانشگاه قفقاز یک دانشگاه خصوصی است که در ابتدا به عنوان دانشکده بازرگانی قفقاز در سال 1998 تاسیس شد. در سال 2004 ، این دانشگاه به آنچه امروز است تبدیل می شود. هزینه تحصیل سالانه برای دانشجویان بین المللی 5000 دلار برای تمام برنامه های لیسانس موجود به زبان انگلیسی است.

موسسه امور خارجی گرجستان (GIPA)

موسسه امورخارجه گرجستان (GIPA) که در سال 1994 تأسیس شد ، با هدف توسعه زمینه های سیاست ها و مدیریت عمومی در گرجستان ایجاد شد. این موسسه با سرمایه گذاری و کمک آژانس های رسمی مختلف و موسسات آموزشی ایالات متحده تاسیس شد.

هر رشته دارای مراحل پذیرش و شهریه متفاوت است. به عنوان مثال ، هزینه های رشته حقوق 1500 دلار تقریباً و رشته هنرهای سمعی و بصری و رسانه ای تقریباً 1850 دلار است.

در این مورد مطالب بیشتری بخوانید