خودآموز ویزای تحصیلی

تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان و دانشگاه های رایگان آلمان

آلمان بیش از 400 دانشگاه دارد که برنامه های تحصیلات تکمیلی را در انواع مختلف موضوعات ارائه می دهند. به عنوان یک دانشجوی بین المللی شاید از خود بپرسید که آیا هر یک از این برنامه ها به زبان انگلیسی تدریس می شود؟ برای راحتی شما ، بله!

حدود 220 دانشگاه در آلمان برنامه هایی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند كه برای همه دانشجویان ، از جمله دانشجویان غیر اتحادیه اروپا ، باز است! بیشتر این دانشگاه ها دولتی هستند و شهریه ندارند. بله ، درست خواندید: بدون شهریه! بعلاوه ، اگر به زبان آلمانی صحبت می کنید ، دانشجویان بین المللی نیز می توانند از برنامه های آموزش زبان آلمانی استفاده کنند.

۰۲۱۲۸۴۲۴۴۱۳
دانشگاه های آلمان که کلیه دروس را به زبان انگلیسی ارائه می دهند:

اکثر دانشگاه ها دروسی دارند که به زبان آلمانی و دروسی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند. با این حال ، برخی از دانشگاه های آلمان وجود دارد که زبان اصلی آنها منحصرا انگلیسی است.

  • دانشگاه جیکوبز برمن ،
  • مدرسه حکمرانی هرتی در برلین ،
  • مرکز حقوق مالکیت معنوی مونیخ در مونیخ ،
  • کالج بارد برلین (فقط لیسانس) ،
  • CODE دانشگاه علوم کاربردی در برلین (فقط کارشناسی).

از جمله این دانشگاه ها هستند.

آیا دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی تدریس می کنند؟

بله ، شما می توانید در یک دانشگاه آلمان به زبان انگلیسی تحصیل کنید. این شایعه نیست ، افسانه نیست ، یک واقعیت است!

 برخی از مشاوران تحصیلی ما در آلمان به عنوان دانشجوی بین المللی از ایران به زبان انگلیسی تحصیل کرده اند و تجربه دست اولی در دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی دارند.

دانشگاه های آلمان به خوبی از این واقعیت آگاه هستند که اگر می خواهند دانشجویان بین المللی را جذب کنند ، ارائه برنامه ها به زبان انگلیسی الزامی است.

 در حالی که دانشجویان بین المللی نیز از برنامه های انگلیسی داده شده توسط آلمان استقبال می کنند ، به ندرت اتفاق می افتد که دانشجویان از خارج از کشور در سطح علمی به زبان آلمانی تسلط داشته باشند.

 علاوه بر این ، دانشگاه هایی که برنامه های آموزش انگلیسی ارائه می دهند نیز معمولاً در دفاتر پذیرش ، دفاتر ثبت نام و در کلیه مکانهای  مهم در دانشگاه کارکنان انگلیسی زبان دارند.

برنامه های تدریس شده به زبان انگلیسی در دانشگاه های آلمان دارای استاندارد بین المللی هستند و حتی در دانشگاه های با رتبه بین المللی آلمان ارائه می شود.

 از آنجا که همه این دانشگاه ها دولتی هستند ، به این معنی است که آنها حتی برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا شهریه نمی گیرند! بنابراین فکر نکنید که برای گرفتن مدرک درجه دو تصمیم می گیرید ، آلمان دارای دانشگاه های رتبه برتر در جهان است ، بنابراین حتما آنها را بررسی کنید و ببینید کدام یکی از آنها برای شما مناسب است.

 برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه های آلمان با مشاورین ما در گروه بزرگ جی سی آی تماس باشید.

 مهاجرت به کشوری دیگر با فرهنگ و زبان کاملاً متفاوت می تواند دلهره آور باشد ، اما آموزش دروس تحصیلی شما به زبان انگلیسی از استرس شما میکاهد ، خصوصاً اگر مبتدی هستید یا مهارت آلمانی ندارید .

 آشنایی داشتن با زبان تحصیل ، انتقال به مکانی جدید را برای شما آسان می کند.

اگر مدتی است که مهارت های آلمانی خود را بهبود می بخشید و جستجوی خود را به برنامه های انگلیسی زبان محدود نمی کنید ، گزینه های بیشتری پیش روی شماست زیرا آلمان بیش از 400 دانشگاه دارد!

 با این حال ، برای آن دسته از ما که به زبان شگفت انگیز و پیچیده آلمانی تسلط کامل نداریم (یا حتی شروع به یادگیری آن نکردیم )جای نگرانی نیست زیرا در آلمان همیشه یک گزینه جایگزین برای شما وجود دارد!

بیش از 200 دانشگاه در آلمان برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی را ارائه می دهند تا به دانشجویان بین المللی فرصت تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی را بدهند هر چند دانشجویان بین المللی آلمانی بلد نیستند ولی برنامه های تحصیلات انگلیسی در دسترس همه اساتید و کارمندان انگلیسی زبان هست.

 برنامه های تحصیلی متنوعی از مطالعات فیلم گرفته تا علوم سیاسی و شیمی در دسترس شماست! دانشگاه های آلمان می دانند که امکان تحصیل در یک برنامه آلمانی زبان ،به زمان زیادی نیاز دارد و دستیابی آن در خارج از اروپا برای دانشجویان بین المللی تقریباً غیرممکن است.

 بنابراین فکر نکنید که برای تحصیل در این برنامه های عالی حتما باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشید .

چرا دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی تدریس میکنند؟

ایده کلی این است که دانشجویان بین المللی برای تحصیل وارد آلمان میشوند و در طول تحصیل در جامعه ادغام می شوند و پس از فارغ التحصیلی ، آنها به نیروی کار آلمان می پیوندند ، و پل های فرهنگی را بین کشور خود و آلمان ایجاد می کنند.

دانشگاه های رایگان آلمان

ما مطمئن هستیم که حتما شنیده اید آلمان دارای بسیاری از برنامه های تحصیلی بدون شهریه است که نه تنها برای شهروندان آلمانی ، و برای شهروندان اتحادیه اروپا ، بلکه برای همه دانشجویان بین المللی در دسترس است! برای واقعی بودن زیادی خوب است، درست است؟ خوب ، صبر کنید ، با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید…

در سال 2014 ، 16 ایالت آلمان شهریه دانشجویان را در مقاطع تحصیلات تکمیلی در تمام دانشگاه های دولتی آلمان را لغو کرد.

 این بدان معناست که هم اکنون دانشجویان کارشناسی ارشد داخلی و بین المللی در دانشگاه های دولتی آلمان می توانند به صورت رایگان فقط با پرداخت هزینه ناچیزی برای تأمین هزینه های مدیریت و سایر هزینه های هر ترم تحصیل کنند.

در حال حاضر ، هزینه های کم  یا رایگان مطمئناً کمک می کند تا تحصیل در آلمان یک گزینه جذاب برای دانشجویان احتمالی باشد و این کشور به طور مداوم به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی در جهان قرار گرفته است.

همه می توانند در آلمان بدون شهریه تحصیل کنند! درست است: آلمانی ها ، اروپایی ها و همه غیر اروپایی ها می توانند در آلمان – بدون هزینه تحصیل – به صورت رایگان تحصیل کنند.

 فرقی نمی کند اهل اتحادیه اروپا باشید یا کشورهای دیگر.این تقریباً در مورد تمام برنامه های تحصیلی در دانشگاه های دولتی صدق می کند

در کدام دانشگاههای آلمان می توانم به صورت رایگان تحصیل کنم؟

در آلمان می توانید به طور رایگان در دانشگاه های دولتی تحصیل کنید. تقریباً 300 دانشگاه دولتی در آلمان وجود دارد و در کل بیش از 1000 برنامه تحصیلی وجود دارد – بنابراین شما گزینه های زیادی دارید.

برخی از بزرگترین دانشگاههای دولتی عبارتند از:

دانشگاه کلن

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانس مونیخ (LMU)

دانشگاه گوته فرانکفورت

RWTH دانشگاه آخن

دانشگاه مونستر

دانشگاه روهر بوخوم

دانشگاه دویسبورگ-اسن

دانشگاه هامبورگ

FAU ارلانگن-نورنبرگ

دانشگاه فنی مونیخ (TUM)

دانشگاه وورتسبورگ

 

چرا دانشگاه های دولتی آلمان هیچ شهریه ای دریافت نمی کنند؟

تقریباً در هر جای اروپا و جهان ، دانشگاه ها شهریه می گیرند – البته فقط از خارجی هایی که برای تحصیل به آن کشور می آیند. آلمان یکی از معدود کشورهایی است که در اروپا می توانید بدون شهریه تحصیل کنید ، حتی اگر اهل آسیا ، آفریقا یا جاهای دیگر باشید.

آلمانی ها به طور کلی معتقدند که نباید با آموزش به عنوان یک محصول تجاری برخورد شود وهم چنین معتقدند  دسترسی آزاد به آموزش عالی رشد اقتصادی و رفاه بیشتر جمعیت را تضمین می کند.

 در گذشته نه چندان دور قانونی وضع شده بود که به دانشگاههای دولتی اجازه می دهد سالانه شهریه بسیار کمی (1000 یورو ) دریافت کنند.

 اما پس از سالها اعتراض عمومی ، شهریه ها در سال 2014 مجدداً لغو شد. امروزه موارد بسیار کمی وجود دارد که دانشگاههای دولتی بتوانند شهریه بگیرند.

همچنین ، دولت آلمان در سال های اخیر مزایای اقتصادی و اجتماعی مهاجرت را درک کرده اند.

آلمان می خواهد باهوش ترین ذهن ها را برای تحصیل در این کشور جلب کند و در حالت ایده آل پس از فارغ التحصیلی برای کار و ماندن در این کشور روی این افراد سرمایه گذاری میکند.

 به همین دلیل شهریه عمومی برای خارجی ها نیز وجود ندارد.

اگر شهریه رایگان است ، به این معنی است که دانشگاه ها خیلی خوب نیستند؟

دانشگاه های آلمان از بهترین دانشگاه های جهان هستند و شما می توانید به عنوان دانشجوی خارجی تحصیلات کلاس جهانی را دریافت کنید. بسیاری از موسسات بزرگتر به طور منظم در میان 100 دانشگاه برتر رتبه بندی بین المللی قرار می گیرند.

صرف نظر از رتبه بندی دانشگاه ، شما همیشه می توانید انتظار تدریس با کیفیت بالا را داشته باشید. آلمان استانداردهای بسیار سختگیرانه ای برای تأیید اعتبار ارائه دهندگان آموزشی خود دارد.

این واقعیت که تحصیلات عالی در دانشگاه های دولتی بدون شهریه است ، یک تصمیم کاملا سیاسی توسط دولت آلمان است. مدرک دانشگاهی آلمان در سراسر جهان احمورد احترام واقع میشود و درهای زیادی را برای انتخاب شغل برای شما در آینده باز خواهد کرد.

استثنائات پرداخت شهریه در آلمان کدامند؟

به طور کلی می توانید در آلمان به صورت رایگان تحصیل کنید. اما چند مورد استثنا وجود دارد که در آن شما باید شهریه پرداخت کنید:

1-فقط دانشگاه های دولتی بدون شهریه هستند. اگر در یکی از تقریبا 100 دانشگاه خصوصی تحصیل کنید ، انتظار می رود که شهریه پرداخت کنید و این شهریه با آنچه در کشورهایی مانند انگلیس یا ایرلند پرداخت می کنید ، برابر است.

 با این وجود ، به دلیل رقابت با دانشگاه های دولتی ارزان ، مدارس خصوصی در آلمان برنامه های تخصصی و سایر مزایا را ارائه می دهند تا ارزش پول خود را بدست آورند و البته ممکن است واجد شرایط بورسیه تحصیلی نیز باشید.

2-دانشگاه های آلمان بین برنامه های کارشناسی ارشد “پیوسته” و “ناپیوسته” تفاوت قائل می شوند.

 برنامه های پیوسته برنامه هایی هستند که می توانید بلافاصله بعد از اتمام دوره لیسانس در آنها ثبت نام کنید.

 برای برنامه های ناپیوسته معمولاً دانشجویان به تجربه کار پس از مقطع لیسانس نیاز دارند. چنین برنامه های تحصیلی غیر متوالی معمولاً هزینه تحصیل را حتی در دانشگاه های دولتی نیز محاسبه میکنند .

3-از سال 2017 ، دانشگاه های دولتی در ایالت بادن-وورتمبرگ می توانند از دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA شهریه بگیرند. این شامل دانشگاههای اشتوتگارت ، کارلسروهه ، مانهایم ، فرایبورگ ، هایدلبرگ و برخی از شهرهای دیگر است.

 هزینه های تحصیل در هر ترم 1500 یورو تعیین شده است – که هنوز هم بسیار ارزان تر از بسیاری از کشورهای دیگر در اروپا است.

4-اگر می خواهید “مدرک متوسطه” (“Zweitstudium”) را بگیرید ، برخی از ایالت های فدرال شهریه 500 تا 650 یورو در هر ترم درنظر گرفته اند. اگر برای اولین بار در مقطع لیسانس ثبت نام کنید ، یا در یک برنامه کارشناسی ارشد (پیوسته) پس از مدرک لیسانس خود ثبت نام کنید ، این امر اعمال نمی شود.

5-ثبت نام در مقطع لیسانس زمانی که قبلاً لیسانس در موضوع دیگری داشته اید ، یا

ثبت نام در یک برنامه کارشناسی ارشد زمانی که قبلاً در یک موضوع دیگر دارای مدرک کارشناسی ارشد هستید

تمامی موارد بالا شامل شهریه خواهند بود.

آیا می توانم پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه در آلمان بمانم؟

بله: فارغ التحصیلان بین المللی دانشگاه های آلمان در حالی که بدنبال کار می گردند می توانند در آلمان بمانند و این مربوط به همه دانش آموزان است ، صرف نظر از کشور مبدا.

اگر شهروند خارج از اتحادیه اروپا هستید ، می توانید برای اجازه اقامت 18 ماهه پس از فارغ التحصیلی درخواست کنید.با داشتن “ویزای کاریابی” (یا “ویزای کار پس از تحصیل”) ، می توانید شغل متناسب با شرایط خود را جستجو کنید. و در طول این 18 ماه مجاز به انجام هر کاری هستید.

کار پس از تحصیل در آلمان

اگر می خواهید پس از فارغ التحصیلی برای یافتن کار در آلمان بمانید ، باید در حالی که هنوز دانشجو هستید برنامه ریزی را برای این کار شروع کنید. داشتن مهارت در زبان آلمانی برای یافتن کار در آلمان بسیار مفید است .

دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا که مایل به کار در آلمان پس از فارغ التحصیلی هستند می توانند اجازه اقامت خود را برای یافتن کار مربوط به تحصیل تا 18 ماه تمدید کنند. برای درخواست مجوز اقامت طولانی مدت ، به موارد زیر نیاز دارید:

  • گذرنامه
  • گواهی مدرک دانشگاهی یا سند رسمی از دانشگاه شما مبنی بر اتما موفقیت آمیز شما در تحصیل
  • سندی که ثابت کند شما بیمه درمانی دارید
  • اثبات اینکه امکان حمایت مالی از خود را دارید.

18 ماه به محض دریافت نتایج امتحان نهایی شروع می شود ، بنابراین شما باید در ترم آخر خود به دنبال کار باشید. در این 18 ماه می توانید به اندازه دلخواه خود کار کنید و برای تأمین هزینه زندگی خود به هر نوع شغلی مشغول شوید.

به محض یافتن کار در آلمان ، باید برای اجازه اقامت آلمان یا کارت آبی EU را درخواست کنید (مشابه کارت سبز ایالات متحده). شما می توانید در آلمان بمانید در حالی که درخواست شما در حال بررسی است.

اگر قصد زندگی و کار در یک کشور دیگر اتحادیه اروپا را دارید ، کارت آبی اتحادیه اروپا ممکن است در الویت قرار داده شود.

همین حالا شروع کنید!

برای شروع مشاوره و تشکیل پرونده فقط کافی‌ست فرم مشاوره را تکمیل نمایید.

سوالی دارید؟

سئوالات متداول در همین صفحه را بخوانید، همچنین مشاوران ما منتظر تماس شما هستند.

۰۲۱-۲۸۴۲۴۴۱۳