خودآموز ویزای تحصیلی

تحصیل در فرانسه

مردم فرانسه جامعه ای چندفرهنگی دارند. شما ترکیبی مناسب از همه ملیت های اصلی پیدا خواهید کرد. فرانسه یکی از بزرگترین کشورهای اروپا است.

کالج ها و دانشگاه های فرانسه از بهترین دانشگاه ها در جهان هستند. دانشجویانی که در دانشگاه های فرانسه تحصیل می کنند در معرض فرهنگ شگفت انگیز فرانسه در زندگی دانشجویی روزمره خود هستند.

۰۲۱۲۸۴۲۴۴۱۳

دانشجویان در حین تحصیل می توانند به دنبال یک محیط تعاملی شگفت انگیز باشند. با حضور افراد مختلف از سراسر جهان در کالج فرانسه ، این مطمئناً یک تجربه جدید است که می تواند انبوهی از سرگرمی و ماجراجویی را برای شما فراهم کند.

دانشگاه ها به عنوان بخشی از سبک زندگی دانشجویان ، نمایش ها و کنفرانس ها ، سمینارها ، مهمانی ها و سایر فعالیت های ورزشی و بیرونی را برگزار می کنند.

دانشگاه های فرانسه بسیاری از امکانات ورزشی مدرن را که برای دانشجویان قابل دسترسی است ، نگهداری می کنند.

مزایای تحصیل در فرانسه

چرا برای تحصیل کشور فرانسه را انتخاب کنیم؟ این کشور دارای یکی از معتبرترین سیستم های آموزشی در جهان است.اگر شما فردی هستید که به دنبال تحصیلات کارشناسی ، تحصیلات تکمیلی یا …  هستید ، به راحتی می توانید تحصیلات شگفت انگیزی را دراین کشور تجربه کنید.

مهم نیست که به کدام منطقه بروید ، دانشگاه ها و موسسات آموزشی بی شماری وجود دارند که آموزش های کلاس جهانی را برای مردم در سراسر جهان ارائه می دهند.

در این مقاله به چندمورد از مزیت های تحصیل در این کشور میپردازیم.

 1. شهریه بسیارپایین:

فرانسه یکی از کشورهایی است که یکی از کم هزینه ترین برنامه های تحصیلی را ارائه می دهد.

 اگرچه واحد پول فرانسه بیش از 100 برابر قویتر است و همچنین در مقایسه با پاکستان بیش از 200 برابر گرانتر است ، اما با این وجود شهریه در دانشگاههای دولتی برابر یا کمتر از شهریه دانشگاههای پاکستان است.

دانشگاه های خصوصی در فرانسه می توانند گران قیمت باشند اما دانشگاه های دولتی در هر سال تحصیلی فقط 200 تا 1000 یورو هزینه می گیرند. برای مشاهده پی دی اف متوسط هزینه های زندگی در فرانسه کلیک کنید.

 1. فرصتهای شغلی پس از تحصیل:

این یک مزیت بزرگ برای دانشجویانی است که می خواهند در مقصد تحصیل خود در خارج از کشور کار کنند. معمولاً دانش آموزان باید به محض پایان دوره خود به کشور خود بازگردند. از طرف دیگر ، فرانسه فرصتی را برای تمدید اقامت 12 ماهه و کسب تجربه حرفه ای فراهم می کند. شما فقط باید اجازه اقامت بگیرید و شغل مربوط به رشته تحصیلی خود را پیدا کنید.

این اجازه 12 ماهه قابل تمدید نیست. در این دوره می توانید کاری را انجام دهید یا کاری را برای خود شروع کنید که باید مربوط به

آنچه در فرانسه خوانده اید باشد. شما نه تنها می توانید درآمد کسب کنید ، هم تجربه کسب کنید بلکه ارتباطات حرفه ای خوبی نیز برقرار می کنید. اگر در کار خوب عمل می کنید و قرارداد کاری می گیرید ، می توانید وضعیت خود را از “دانشجو” به “کارمند” تغییر دهید و اقامت خود را در فرانسه بیشتر کنید. بر اساس این شغل است که می توانید در فرانسه زندگی کنید و پس از مدت زمان مشخصی برای اقامت اقدام کنید.

 1. دوره های آموزش انگلیسی:

یکی دیگر از مزایای تحصیل در فرانسه برای دانشجویان ، تقریباً تمام دانشگاه ها دوره هایی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

 1. مراقبت های بهداشتی عالی:

فرانسه خدمات بهداشتی عالی ای ارائه می دهد که برای همه کسانی که در فرانسه کار و زندگی می کنند قابل دسترسی است. به خوبی سازمان یافته و کامل است و به عنوان یکی از بهترین سیستم های مراقبت های بهداشتی عمومی در جهان شناخته شده است.

 1. تأکید فراوان بر تحقیق و توسعه:

فرانسه بهترین تحقیق و توسعه را دارد. این کشور سرمایه زیادی را در زمینه تحقیق و توسعه سرمایه گذاری می کند و باعث می شود در شماره 6 کره زمین قرار بگیرد. مرکز تحقیقات علمی (CNRS) این کشور برجسته ترین سازمان تحقیقاتی در جهان است.

 1. بهترین مقصد گردشگری:

گردشگران باید برای تعطیلات منتظر بمانند و سرمایه زیادی برای بازدید از فرانسه جمع کنند. حتی بعد از همه دردسرها ، گردشگران فقط برای مدت کوتاهی از پوسته بیرونی این شکوه دیدن می کنند.

 این یک مزیت اضافی برای دانشجویان بین المللی است که آنها نه تنها در یکی از بهترین سیستم های آموزشی جهان آموزش عالی می بینند بلکه در مقصد توریستی زیبایی نیز زندگی می کنند. نمی توان انکار کرد که این یکی از بهترین مزایای تحصیل در فرانسه است.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی درفرانسه:

شما می خواهید به عنوان بخشی از تحصیلات دانشگاهی خود یا به عنوان بخشی از یک برنامه تبادل یا برنامه همکاری در فرانسه تحصیل کنید.

 • ابتدا به عنوان دانشجو در موسسه آموزش عالی مورد نظر خود ثبت نام کنید.
 • شرایط شرکت در هرگونه آزمون ورودی یا شرکت در یک مصاحبه قبل از ثبت نام را بررسی کنید.
 • شرایط ادامه تحصیل در دوره دانشجویی را بررسی کنید.

شرایط:

 • شما باید بیش از 18 سال داشته باشید.
 • شما باید دوره یا دوره های آموزشی خود را انتخاب کنید.
 • شما باید توسط یک موسسه آموزش عالی پذیرفته شوید. شرایط ثبت نام بسته به ملیت شما متفاوت است .

ویزای شما:

 • برای یک دوره آموزشی بیش از سه ماه ، ویزای کوتاه مدت برای شما صادر می شود.
 • برای یک دوره آموزشی بیش از سه ماه یا شش ماه ، ویزای اقامت طولانی مدت به شما داده می شود که در هنگام ورود به فرانسه دیگر نیازی به رسمیت نیست.
 • برای آموزش یا دوره ای بیش از شش ماه ، ویزای اقامت طولانی مدت ، معادل اجازه اقامت برای شما صادر می شود که در صورت ورود به فرانسه ، انجام این کار به رسمیت بعدی بستگی دارد.

  دستورالعمل های درخواست ویزا

  روند شروع درخواست ویزا به چندین مرحله تقسیم می شود:

 • مرحله 1 – اطلاعاتی درباره وضعیت خود جمع آوری کنید.

به دنبال اطلاعات باشید و بررسی کنید آیا به ویزا نیاز دارید یا خیر.

این پورتال به شما کمک می کند قبل از ارسال آنلاین درخواست ویزا ، اطلاعات مورد نیاز خود را جمع آوری کنید.

 visa wizardبه شما کمک می کند تا بسته به شرایط خود ، شرایط ویزا را که تحت آن هستید ، و همچنین هزینه ارسال و اسناد و مدارک مورد نیاز را تعیین کنید.

اگر در 6 ماه گذشته در منطقه شینگن زندگی کرده اید ، لطفاً از ابزار (online calculator ). برای تعیین تعداد دقیق روزهای باقیمانده استفاده کنید. (ماشین حساب آنلاین).

 

مشخص کنید کدام مرجع برای دریافت درخواست شما تأیید شده است

این پیوند علاوه بر ارائه اطلاعات مهم مهم ، صفحاتی مختص محلی شما را ارائه می دهد تا بتوانید به دقیق ترین اطلاعات درخواست ویزا خود دسترسی پیدا کنید.

 • مرحله دوم- فرم درخواست ویزا را پر کنید.

برای ارائه درخواست ویزا ، باید حداقل موارد زیر را ارائه دهید:

 • یک سند سفر در شرایط خوب ، صادر شده در کمتر از 10 سال پیش ، با حداقل دو صفحه خالی ، که حداقل سه ماه پس از تاریخی که قصد داشتید منطقه شینگن را ترک کنید یا در صورت طولانی مدت معتبر است. اقامت ، که حداقل سه ماه در تاریخی که ویزای درخواستی منقضی شده معتبر است. با این وجود ، در صورت بروز شرایط اضطراری به طور مناسب ، ممکن است از این الزام نهایی صرف نظر شود.
 • 2 تصویر ID اخیر با فرمت ISO / IECI
 • اسناد پشتیبانی (اصل و کپی) بسته به شرایط و برنامه شما.

توجه داشته باشید که اسنادهای ارائه شده باید به زبان انگلیسی یا فرانسه ترجمه رسمی شوند.

 • قبل از تأیید اعتبار و چاپ برنامه ، از شما خواسته می شود تا یک حساب شخصی ایجاد کنید که شامل آدرس ایمیل شما باشد تا فرم جزئی یا کامل خود را ذخیره کنید. پس از این مرحله ، شما لیست اسناد و مدارک مورد نیاز را دریافت و فرصت رزرو وقت خود را دارید.
 • مرحله سوم- قرار ملاقات خودرا رزرو کنید.

قرار ملاقات با مرکز درخواست ویزا را ترتیب دهید. اطمینان حاصل کنید که شما به اندازه کافی زمان دارید که قبل از تاریخ خروج ، تقاضای شما بررسی شود.

میانگین زمان انتظار برای قرار ملاقات را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که می توانید درخواست خود را سه ماه تا دو هفته قبل از تاریخ عزیمت برای ویزای اقامت طولانی مدت و 6 ماه تا دو هفته تا تاریخ عزیمت خود برای ویزای کوتاه اقامت ارسال کنید.

 • پرونده خودرا ارسال کنید.
 • مشخصات شخصی

شما باید با تمام مدارک مورد نیاز ،در قرار ملاقات خود شرکت کنید. همچنین یک نسخه از هر سند ، از جمله گذرنامه و صفحات شناسنامه آن را به همراه داشته باشید.

ارائه دهنده خدمات (یا کنسولگری) شما را تحویل می گیرد ، درخواست شما را بررسی می کند ، هزینه ویزا را جمع آوری می کند ، اطلاعات بیومتریک شما (عکس و اثر انگشت) را ضبط می کند و پاسپورت و نسخه های همه اسناد پشتیبان شما را حفظ می کند تا آنها را به کنسولگری ارسال کند.

ارسال درخواست ویزا در مرکز ویزا تقریباً 20 دقیقه طول خواهد کشید.

 • مشخصات حیاتی

هر متقاضی ویزا از سن 12 سال به بالا باید شخصاً درخواست ویزا خود را ارائه دهد. داده های زیر مورد نیاز است: یک عکس (در هنگام قرار ملاقات شما اسکن یا گرفته شده است) و ده اثر انگشت که به صورت جداگانه گرفته شده است.

اگر ویزای شینگن را دارید که ظرف 59 ماه صادر شده باشد یا دارای “VIS” باشد یا بعد از مارس 2016 صادر شده باشد ، داده های حیاتی قبلی شما ، می توانند دوباره استفاده شوند.

 • هزینه ها

هزینه درخواست ویزا از موارد زیر تشکیل شده است:

 • هزینه های اداری انجام شده برای پردازش درخواست شما. مبلغ پرداخت شده توسط دولت نگهداری می شود ، حتی در مواردی که ویزا رد می شود.
 • اگر هزینه درخواست توسط یک ارائه دهنده خدمات خارجی دریافت شود ، این ارائه دهنده مسئول جمع آوری هزینه های مناسب است. هزینه خدمات با توجه به کشور متفاوت است ، اما ممکن است بیش از 40 یورو برای هرگونه درخواست ویزا نباشد. ارائه دهندگان خدمات خارجی نیز توسط دولت مجاز به ارائه خدمات اضافی با هزینه هستند.
 • مرحله 5 – برنامه خود را پیگیری کنید.

هنگامی که گذرنامه خود را برای جمع آوری از مرکز ویزا که در آن درخواست داده اید آماده شود ، به شما اطلاع داده می شود.

برای تحصیل در فرانسه به چه نوع ویزا نیاز دارید؟

 • ویزای دانشجویی کوتاه مدت (ویزای دانشجویی کوتاه مدت ‘Schengen’) : برای تحصیلات کمتر از 3 ماه. این نوع ویزا عمدتا برای برنامه های کوتاه مدت تحصیل یا دوره های زبان است. این مجوز رایگان است ، شما به مجوز اقامت نیازی نخواهید داشت و می توانید با انقضا اجازه نامه جدید را درخواست کنید.
 • ویزای طولانی مدت موقت : برای تحصیلاتی که 3 تا 6 ماه طول می کشد تا انجام شود.
 • ویزای طولانی مدت : برای تحصیلاتی که بیش از 6 ماه طول می کشد تا انجام شود. همچنین برای تمدید مدت اقامت خود پس از انقضا این ویزای طولانی مدت (یک سال) باید درخواست اجازه اقامت دهید.

شرایط زبان برای تحصیل در فرانسه

هنگامی که برای دانشگاه در فرانسه اقدام می کنید ، باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • تسلط به زبان فرانسوی : اگر متقاضی مدرک آموزش زبان فرانسه هستید (آزمون های پذیرفته شده عبارتند از:

DELF / DALF یا TCF)

 • تسلط به زبان انگلیسی : اگر برای مقاطع تحصیلی انگلیسی درخواست می دهید (آزمون های پذیرفته شده عبارتند از: IELTS ، TOEFL ، PTE Academic یا C1 Advanced)

مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی فرانسه

 • فرم درخواست ویزا
 • دو عکس از نوع گذرنامه
 • پاسپورت معتبر و کپی از ویزاهای قبلی شما
 • نامه رسمی ثبت نام یا پذیرش از دانشگاه
 • اثبات تمکن مالی (حدود 615 یورو در ماه) برای تأمین تمام هزینه های شما در طول دوره تحصیل
 • بلیط هواپیما / رزرو که تاریخ عزیمت را نشان می دهد
 • بیمه پزشکی که ممکن است بین 300-715 یورو در سال هزینه داشته باشد
 • اسنادی که درمورد تحصیلات ترتیب اقامت را بیان می کنند
 • گواهی مهارت زبان فرانسه (اگر در دوره آموزش زبان فرانسه ثبت نام کرده اید)
 • اثبات پرداخت هزینه ویزا (50–100 یورو)
 • اثبات وضعیت اجتماعی

سوالات متداول

 1. آیا می توانید با ویزای دانشجویی فرانسه کار کنید؟

به عنوان یک دانشجوی بین المللی با ویزای تحصیل در فرانسه ، می توانید 964 ساعت در یک سال (حدود 60٪ از اشتغال تمام وقت برای یک سال) کارکنید.

 1. آیا می توانم بعد از تحصیل در فرانسه اقامت دائم بگیرم؟

برای درخواست اقامت دائم در فرانسه ، باید یک دوره کارشناسی ارشد را از دانشگاه های معتبر یا مدارس بازرگانی بخوانید. پس از آن ، شما باید برای APS Visa اقدام کنید ، که به شما اجازه می دهد 2 سال در فرانسه بمانید.

 1. آیا کار در فرانسه آسان است؟

یافتن شغل در فرانسه ، مانند هر کشور خارجی ، به خصوص آسان نیست. خوشبختانه ، علی رغم آنچه برخی معتقدند ، غیرممکن نیست

 1. آیا می توانم بدون دانستن زبان فرانسه در فرانسه تحصیل کنم؟

اگر در رشته دیگری غیر از زبان فرانسه گرایش دارید. بنابراین ، مگر اینکه دانشگاه محل تحصیل شما را ملزم به گذراندن کلاس هایی به زبان فرانسه یا تکمیل تعداد مشخصی از اعتبارات زبان خارجی کند ، قطعاً می توانید راه هایی برای تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی پیدا کنید.

 1. آیا می توان از دانشگاه های فرانسه بورسیه تحصیلی گرفت؟

بورسیه تحصیلی معمولاً در مقطع دکترا اعطا می شود و شما باید رزومه ای قوی شامل مدرک زبان با نمره بالا، مقالات چاپ شده در مجلات علمی بین المللی، معدل بالا و … ارائه دهید.

همین حالا شروع کنید!

برای شروع مشاوره و تشکیل پرونده فقط کافی‌ست فرم مشاوره را تکمیل نمایید.

سوالی دارید؟

سئوالات متداول در همین صفحه را بخوانید، همچنین مشاوران ما منتظر تماس شما هستند.

۰۲۱-۲۸۴۲۴۴۱۳