تحصیل رایگان در ژاپن

یکی از اولین گزینه هایی که در دست شماست، درخواست بورسیه تحصیلی است. اما کدام یک را باید انتخاب کنید؟ ما در اینجا یکی از برجسته ترین بورس های تحصیلی ارئه شده را معرفی میکنیم.

ژاپن یکی از پیشرفته ترین کشور های جهان است.

 این کشور با استفاده از فناوری های پیشرفته و هدف دائمی برای نوآوری،مقصدی عالی برای ادامه تحصیلات عالی است. به علاوه ارزش های فرهنگی سنتی جامعه تضادی را ایجاد می کند که تحصیل در ژاپن را به تجربه جالب تری تبدیل می کند. 

فرهنگ ژاپن برای آموزش و تعالی بسیار ارزش قائل است. بنابراین ، آنها بهترین موسسات آموزشی را دارند.اما چگونه میتوان در ژاپن به صورت رایگان تحصیل کرد؟

یکی از اولین گزینه هایی که در دست شماست، درخواست بورسیه تحصیلی است. اما کدام یک را باید انتخاب کنید؟ ما در اینجا یکی از برجسته ترین بورس های تحصیلی ارئه شده را معرفی میکنیم.

بورس تحصیلی MEXT

 بورس تحصیلی MEXT بورس تحصیلی دولتی است که توسط دولت ژاپن تامین می شود و به دانشجویان بین المللی اجازه می دهدتا در دانشگاه های ژاپن به صورت کاملا رایگان تحصیل کنند. این برنامه شامل دانشجویان مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی می گردد.

مزایای این بورسیه:

📌پرداخت شهریه به صورت کامل

📌پرداخت هزینه ماهانه (دوره کارشناسی – 117،000- 120،000 ین در ماه ، تحصیلات تکمیلی – 143،000-148،000 ین در ماه)

📌بلیط هواپیما

🔸️طول مدت تحصیل:

📌دانشجویان تحصیلات تکمیلی : 2 سال شامل 6 ماه آموزش زبان در صورت نیاز

📌دانشجویان دوره کارشناسی : 5 سال شامل 1 سال آموزش زبان در صورت نیاز (7 سال برای پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و دامپزشکی)

📌دانشجویان کالج فناوری :4 سال شامل 1 سال آموزش زبان در صورت لزوم

در صورت کسب نمره رضایت بخش در آزمون مهارت زبان ژاپنی ، می توان از شرط آموزش زبان صرف نظر کرد.

🔸️شرایط موردنیاز:

📌دانشجویان محقق: شما باید زیر 35 سال و فارغ التحصیل دانشگاه (مقطع کارشناسی)باشید. یا باید 16 سال تحصیل را گذرانده باشید

📌دانشجویان تربیت معلم : شما باید زیر 35 سال و فارغ التحصیل کالج یا دانشگاه تربیت معلم باشید. شما باید حداقل پنج سال تجربه فعال به عنوان معلم در یک مدرسه ابتدایی ، متوسطه یا آموزش معلم در کشور خود داشته باشید.

 (لطفا توجه داشته باشید که اساتید دانشگاه که در حال حاضر در مشغول به خدمت هستند برای این بورس تحصیلی در نظر گرفته نمی شوند)

📌دانشجویان مقطع کارشناسی : شما باید حداقل 17 سال و زیر 25 سال داشته باشید و 12 سال تحصیل در مدرسه را گذرانده باشید

📌دانش آموزان دانشکده فناوری:  شما باید حداقل 17 سال و زیر 25 سال داشته باشید و تحصیلات مدرسه ای تا مقطع دبیرستان به پایان برسانید.

📌دانشجویان دانشگاهی آموزش تخصصی : شما باید حداقل 17 سال و زیر 25 سال داشته باشید و 12 سال تحصیل را گذرانده باشید و یا تحصیلات خود را در مدارس عالی با یک دبیرستان ژاپنی مقایسه کنید.

در این مورد مطالب بیشتری بخوانید