مهاجرت تحصیلی به کانادا

دلایل بازگشت به کشور مبدا یا تای

یکی از موارد بسیار مهمی که کنسولگری کشور شما در درخواست ویزا به آن توجه خواهد کرد ، تای شما ست. تای به معنای ریشه یابی عمیق در فرهنگ لغت تعریف شده است. به طور محکم کاشته یا تاسیس شده و در اصطلاح برای مواردی به کار میرود که افسر پرونده شما میخواهد نسبت به بازگشت شما به کشور مبداتان اطمینان حاصل نماید.بنابراین اکنون این سوال مطرح است: چگونه ثابت می کنید که در کشور خود ثابت قدم هستید و پس از اتمام تاریخ ویزای تان به کشور خود بازمیگردید؟به عبارت دیگر چه کاری می توانید انجام دهید تا به کنسول اثبات کنید که در کشور آنها غیرقانونی کار نخواهید کرد ، قوانین آنها را نقض نخواهید کرد و منابع آنها را تهی نمی کنید؟ این وضعیتی است که آنها سعی می کنند از آن جلوگیری کنند.

شما باید برای برخی از بورس های تحصیلی اقدام کنید ، اما بعضی از این بورسیه ها به طور خودکار اهدا می شوند.

بودجه بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در کانادا هستند ، محدود ، بسیار رقابتی و بیشتر در سطح تحصیلات تکمیلی در دسترس است. با این وجود ، در اینجا چند نکته و منبع برای کمک به شما در کشف این احتمال آورده شده است.

گروه مشاورین ما در مجموعه جی سی آی همیشه پیشنهاد می کنند حتما یک جلسه مشاوره قبل از اقدام در این مورد داشته باشید.چرا که دلایل از شخصی به شخص دیگر متغیر است و باید شرایط شما بررسی شود .

اما در ذیل چندین نکته مفید جهت اثبات بازگشت شما به کشور مبدا وجود دارد که میتوانید از این دلایل استفاده نمایید.

1) تمکن مالی خود را نشان دهید.

شما باید اثبات توانایی مالی خود را به آنها نشان دهید تا ثابت کند که توانایی رفت و آمد به کشور مقصد را دارید و منابع کافی برای پرداخت هزینه های زندگی لازم را نیز دارید

با ارائه صورت حساب بانکی یا گواهی بانکی که نشان می دهد پول کافی در حساب بانکی خود دارید ، می توانید آن را ثابت کنید. 

توجه داشته باشید که این دو مورد متفاوت است و برخی از سفارتخانه ها به هر دو مورد نیاز دارند.

شما همچنین می توانید اظهارات کارت اعتباری را ارسال کنید اما این کار را فقط در صورت داشتن اعتبار خوب در بانک خود انجام دهید.

2) اسناد اثبات مالکیت املاکی را که دارید ضمیمه کنید

این می تواند شامل زمین ، ثبت نام خودرو و یا گواهی سهام باشد. اگر ندارید ،اهمیتی ندارد. 

این تنها اثبات می کند که شما از نظر مالی قادر به خرید این اموال ارزشمند هستید.

اگر جوان هستید (اوایل دهه 20) انتظار نمی رود که از قبل صاحب املاک باشید ، می توانید به جای آن اثبات توافق نامه اجاره آپارتمان را نشان دهید.

 

تماس با مشاوران

مشاوره تخصصی بگیرید

) ارائه مدارک درآمد

منبع درآمد ثابت بسیار مهم است. این باعث می شود آنها فکر کنند از آنجا که درآمد کافی در کشور خود دارید نیازی به یافتن شغل در خارج از کشور ندارید. این اسناد بسته به منبع درآمد شما متفاوت است:

برای افراد شاغل – شما می توانید یک گواهی اشتغال از کارفرمای خود ارائه دهید که نشان دهنده موقعیت شما در شرکت و حقوق ماهانه شما و همچنین اظهارنامه مالیات بر درآمد شما باشد.

اگر صاحب مشاغل هستید – ثبت نام تجاری و اظهارنامه مالیات بر درآمد خود را ضمیمه کنید.

برای افرادی که اظهارنامه مالیات بر درآمد ندارند – می توانید معاملات آنلاین را با استفاده از وب سایت های فریلنسینگ همراه با معامله Paypal یا تاریخچه بانک خود با کارفرما / مشتریان خود ارسال کنید.

برای دانش آموزان – نامه پشتیبانی والدین و بیانیه های بانکی آنها می تواند کافی باشد.

4) ثابت کنید که در کشور خود کاری “ارزشمند” انجام می دهید

منظور ما از “ارزشمند” این است که شما در کشور خود کاری انجام می دهید که شما را مشغول می کند و حتی قصد پیدا کردن کار غیر قانونی در کشور آنها را ندارید. این می تواند شامل تحصیل ، داوطلب شدن در یک سازمان غیر انتفاعی یا آموزش تحت یک شرکت باشد.

برای دانش آموزان می توانید مدارک اثبات ثبت نام و کپی شناسنامه مدرسه خود را ارائه دهید. برای داوطلبان و کسانی که تحت آموزش هستند ، پس می توانید یک گواهینامه را ضمیمه کنید که چنین واقعیتی را تأیید کند.

5) در صورت لزوم ، یک استشهاد برای پشتیبانی را پیوست کنید

اگر منبع درآمدی ندارید یا فکر می کنید کافی نیست ، می توانید مبایعه نامه محضری را از طرف والدین یا هر کسی که می تواند سفر شما را از نظر مالی حمایت کند اعم از بستگان یا کارفرمای شما ، ارائه دهید. 

شما همچنین باید اثبات توانایی مالی آنها را ارائه دهید.به این ترتیب ، آنها می دانند که شخص دیگری هزینه سفر شما را پرداخت می کند .

 

6) شناسه PRC / شناسه حرفه ای خود را ارسال کنید

شناسه PRC شما نشان می دهد که شما تحصیلات لازم را گذرانده اید ، در آزمون سراسری قبول شده اید و ثابت می کنید که در یک زمینه خاص حرفه ای هستید. این همه شک و تردیدهایی را که قصد دارید به طور غیرقانونی کار کنید از بین می برد زیرا قبلاً در کشور خود مستقر شده اید.

فکر نکنید چون که یک پرستار ، یک دکتر یا یک دندانپزشک هستید دریافت ویزای شما قطعی خواهد بود. بنابراین ، افسر پرونده را متقاعد کنید که شما به کشور خود باز خواهید گشت زیرا شما در آنجا یک حرفه ای محترم هستید.

7) خانواده

داشتن خانواده زیاد در کشور خود (و نه درکشور مقصد) می تواند به شما کمک کند زیرا بیشتر روابط اجتماعی شما در کشور شما است نه در کشور مقصد. با این وجود بدون داشتن یک الزام قانونی یا قوی اخلاقی برای تأمین حمایت مالی ، تماس خانواده با اسکایپ و Facetim به راحتی برقرار می شود.

8) خانواده درجه یک

همسر و فرزندان خردسال شما. به شرطی که آنها با شما به کشور مقصد نروند ، دلیل محکمی برای بازگشت شما به خانه پس از اتمام تحصیل شما خواهد بود.متقاضی گرامی :

لطفا توجه داشته باشید که قوانین مهاجرتی کشورها مدام در حال تغییر است و این مطالب با توجه به قوانین و مقررات کشور ها تدوین و در تاریخ انتشار توسط وکلای رسمی فعال در مهاجرت این کشور ها  به تایید رسیده است. 


 

 از لینک زیر ریز هزینه های زندگی در کانادا را در یافت نمایید


این اطلاعات به شما در تصمیم گیری کمک شایانی میکند.

به این مطلب امتیاز بدهید
5/5

در مورد تحصیل در کانادا بیشتر بخوانید