خودآموز ویزای تحصیلی

راهنمای نحوه انتخاب دانشگاه مناسب در آلمان

در ابتدا انتخاب یک دانشگاه مناسب در آلمان به عنوان یک دانشجوی بین المللی آینده نگر ممکن است چالش برانگیز باشد ، اما با داشتن اطلاعات صحیح ، شما میتوانید در کمترین زمان تصمیم بگیرید. آلمان به عنوان یک گزینه محبوب مطالعه برای دانشجویان بین المللی شناخته شده است ، در مجموع بیش از 300000 دانشجو از سراسر جهان در موسسات آموزش عالی در آلمان ثبت نام کرده اند.

۰۲۱۲۸۴۲۴۴۱۳

جنبه های زیادی وجود دارد که باید هنگام انتخاب دانشگاه مناسب برای شما در نظر گرفته شود و یکی از مهمترین موارد این است که بدانید رشته مورد علاقه شما چیست یا چه شغلی را در ذهن دارید.

انواع مختلف دانشگاه در آلمان

در آلمان چهار نوع موسسه آموزش عالی وجود دارد که بسته به علاقه خود می توانید از بین آنها انتخاب کنید.

 

در اینجا انواع مختلف دانشگاههایی است که دانشجویان بین المللی می توانند در آلمان انتخاب کنند:

دانشگاه ها

در آلمان ، دانشگاهها عمدتاً معطوف به دانش نظری هستند و توجه زیادی به تحقیقات دارند.  

شما می توانید در دانشگاه های آلمان موضوعات بی شماری از تحصیل را پیدا کنید ، از جمله انواع تخصصی مانند دانشگاه های فنی یا کالج های آموزش و پرورش که عمدتا در آموزش و پرورش متمرکز هستند. 

اگر علاقه مند هستید ، ممکن است دانشگاههایی را پیدا کنید که فقط روی یک موضوع متمرکز شده باشند مانند دانشگاههای علوم پزشکی یا دانشگاههای ورزشی.

دانشگاههای علمی کاربردی

برخلاف دانشگاه های آلمان ، دانشگاه های علمی کاربردی در آلمان بیشتر به سمت رویکرد عملی یادگیری متمرکز هستند.

 اگرچه آنها سهم تئوری خود را دارند ، اما عمدتاً متعهد به ارائه تجربه عملی هستند. 

شما می توانید در این نوع دانشگاه ها رشته های مختلف تحصیلی مانند برنامه های مرتبط با فناوری ، رسانه یا اقتصاد و غیره را پیدا کنید. 

به عنوان دانشجو در یکی از این دانشگاه های آلمان ، ممکن است این شانس را داشته باشید که بخشی از محل کار یا ترم های عمدتا تمرین گرا باشید. بنابراین ، آماده باشید!

دانشکده های هنر و موسیقی

کالج های هنر و موسیقی جایی است که هنرمندان برای مطالعه موضوعاتی مانند موسیقی ، معماری ، طراحی و هنرهای زیبا دور هم جمع می شوند. منصفانه است که بگوییم پذیرش در این دانشگاه ها می تواند کاملاً رقابتی باشد و بسیاری از آنها فقط تعداد محدودی دانشجو می پذیرند.

 برای به دست آوردن پذیرش ، متقاضیان باید یک آزمون ورودی بگذرانند ، که انتظار می رود در آن نتایج خوبی نشان دهند. علاوه بر این ، اثبات استعداد نیز لازم است.

به چه برنامه ای علاقه مند هستید؟

بسته به تحصیلات و ترجیحات قبلی خود ، می توانید دوره های مختلف تحصیلی را در آلمان انتخاب کنید. اما ، صرف نظر از رشته تحصیلی که انتخاب می کنید ، مطمئن باشید که آلمان تقریباً در همه رشته های تحصیلی دوره ها و مقاطع تحصیلی زیادی دارد.

در اینجا برنامه های تحصیلی ارائه شده در آلمان توضیح داده میشود:

لیسانس

این اولین مدرک آموزش عالی است که آمال شغلی شما را مشخص می کند. با دریافت این درجه می توانید با ورود به بازار کار اهداف شغلی خود را شروع کنید. برای اتمام این درجه به طور معمول 6 ترم طول می کشد. بسته به علاقه خود ، می توانید یک موضوع یا دو موضوع (رشته / جزئی) را مطالعه کنید.

مدرک کارشناسی ارشد

مدرک کارشناسی ارشد پس از فارغ التحصیلی از برنامه کارشناسی خود می آید. دانشجویانی که می خواهند در رشته تحصیلی مربوط به خود ادامه تحصیل دهند ، تصمیم می گیرند مدرک کارشناسی ارشد را دنبال کنند. 

این به عنوان مدرک تحصیلی دوم شناخته می شود و به طور معمول 2-4 ترم طول می کشد.

آزمون دولتی

در آلمان ، شما همچنین می توانید برنامه های را پیدا کنید که با یک آزمون دولتی پایان می یابد.

 این معمولاً برای کسانی است که می خواهند در رشته هایی مانند پزشکی ، حقوق ، داروسازی یا تدریس تحصیل کنند. هنگامی که مدرک خود را به پایان می رسانید ، لازم است در اولین آزمون دولتی شرکت کنید .

 پس از آن ، شما باید یک دوره تجربه عملی را پشت سر بگذارید ، و پس از آن وارد آزمون دوم (نهایی) خود می شوید. این آزمون توسط یک هیئت دولت برگزار می شود.

دکترا

پس از پایان تحصیلات کارشناسی ارشد ، ممکن است سفر علمی دیگری را آغاز کنید ، معروف به دکترا. اگر می خواهید مدرک دکترا را دنبال کنید ، باید یک مقاله علمی بنویسید ، که باید کامل و کاملاً پیچیده باشد. پس از اتمام این مقاله تحقیقاتی که به عنوان پایان نامه نیز شناخته می شود ، به شما مدرک دکترا اعطا می شود.

چند نکته برای شروع کار

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که می خواهید به کدام دانشگاه بروید ، مواردی وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید.

 اگرچه آلمان به دلیل برتری تحصیلی بسیار مورد توجه است ، بعضی از دانشگاه ها بیشتر با علاقه شما سازگار هستند. در زیر چند نکته برای شروع پیدا خواهید کرد.

مواردی اکه باید هنگام انتخاب دانشگاه در آلمان بدانید:

  1. تصمیم بگیرید آرمانهای شغلی شما چیست

وقت بگذارید و واقعاً فکر کنید که در آینده خود را کجا و چگونه می بینید.

 تصمیم بگیرید که آرزوهای شغلی شما چیست ، کدام یک از رشته های تحصیلی بیشتر به شما می آید و سپس پیدا کردن دانشگاهی که با برنامه های شما برای آینده مطابقت داشته باشد آسان تر خواهد بود.

  1. به لیست های رتبه بندی دانشگاه نگاه کنید

تمام لیست های اصلی رتبه بندی را به صورت آنلاین بررسی کنید ، و ببینید که چگونه دانشگاه های آلمان رتبه بندی می شوند. 

این لیست های رتبه بندی معمولاً مروری بر خصوصیات دانشگاه را ارائه می دهند.

 برخی از لیست ها همچنین دانشگاه ها را بر اساس رشته های مختلف تحصیلی رتبه بندی می کنند. اگر نمی دانید از کجا شروع کنید ، لیست های رتبه بندی گزینه خوبی است.

  1. محتوای دوره را مقایسه کنید

هنگامی که دانشگاه های زیادی توجه شما را جلب می کنند و شما نمی دانید از کدام یک درخواست کنید ، می توانید محتوای دوره را مقایسه کنید. درسی را که دوست دارید در هر دانشگاه پیدا کنید ، و در مورد برنامه درسی ، توزیع اعتبارات تحقیق کنید و ببینید آیا همه چیز با علایق شما مطابقت دارد یا خیر.

  1. شرایط پذیرش را بررسی کنید

این قسمت مهم هنگام انتخاب دانشگاه در آلمان است. اگر شرایط لازم را نداشته باشید (مانند تسلط به زبان یا سایر موارد ذکر شده) نمی توانید پذیرش بگیرید. بنابراین ، ضروری است که در مراحل اولیه به الزامات توجه کنید. این به شما کمک می کند تا انتخاب خود را انجام دهید.

5- فرصت های شغلی را بررسی کنید

بسیاری از دانشگاههای آلمان ارتباط تنگاتنگی با صنعت دارند ، به این معنی که فرصتهای شغلی می تواند برای دانشگاههای خاص بیشتر باشد.

 می توانید با دانشگاه تماس بگیرید یا برای اطلاعات بیشتر وب سایت آنها را بررسی کنید.

 

  1. گزینه های محل اقامت را بررسی کنید

نوع اقامتی را که دانشگاه ارائه می دهد پیدا کنید و ببینید آیا برای زندگی شما به اندازه کافی راحت است یا خیر. اگرچه هنگام انتخاب دانشگاه شما این نباید نقش مهمی داشته باشد ، اما محل اقامت بسیار مهم است ، زیرا شما می خواهید در یک مکان امن باشید و محیط راحت .

همین حالا شروع کنید!

برای شروع مشاوره و تشکیل پرونده فقط کافی‌ست فرم مشاوره را تکمیل نمایید.

سوالی دارید؟

سئوالات متداول در همین صفحه را بخوانید، همچنین مشاوران ما منتظر تماس شما هستند.

۰۲۱-۲۸۴۲۴۴۱۳