مهاجرت به شادترین کشور جهان

فنلاند کشوری کوچک و زیبا در اروپای شرقی است که حدود 5.5 میلیون نفر ساکن آن هستند. مرز فنلاند ، روسیه و سوئد ، شهرهای رنگارنگ ، قلعه های نفس گیر و چشم اندازهای شمالی معروف را نشان می دهد.در سالهای اخیر فنلاند بسیاری از مهاجران خارجی را به عنوان مقیم دائم یا شهروند پذیرفته است اما روشهای مهاجرت به فنلاند چیست؟ در ادامه بخوانید….

۱-از طریق اخذ پیشنهاد کاری از کارفرمای فنلاندی
۲-کارآفرینی یا خود اشتغالی :قبل از صدور مجوز کارآفرینی در فنلاند، کارآفرینان معمولاً باید تجارت خود را توسط اداره ثبت اختراعات و ثبت اختراع فنلاند ثبت کنند.

۳-استارت آپ :قبل از درخواست برای این مجوز ، باید یک گواهی صلاحیت مثبت را از مراکز مربوطه کسب کنید. یک کارآفرین تازه کار نمی تواند بدون اظهارنامه مثبت از این مراکز اجازه اقامت دریافت کند.

۴-تحصیل در فنلاند و اخذ مدرک تحصیلی از یکی از دانشگاه های این کشور

۵-اگر می خواهید با یکی از اعضای خانواده خود در فنلاند زندگی کنید و شهروند کشوری هستید که یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا یکی از کشورهای شمال اروپا نیست ، به اجازه اقامت نیاز دارید.
اجازه اقامت به همه اعضای خانواده شما داده نمی شود. به طور معمول ، می توان به همسر ، همسر عرفی یا فرزندان خردسال شخصی که در فنلاند اقامت دارد و همچنین والدین کودک خردسال مقیم فنلاند اجازه اقامت داد. غالباً ، شخصی که در فنلاند زندگی می کند نیز ملزم به داشتن منابع کافی برای حمایت از عضو خانواده ای است که به فنلاند نقل مکان می کند.

نکات مهم در مورد مهاجرت به فنلاند:

 • برای گرفتن پیشنهاد کاری باید حتما در دسته متخصصین قرار بگیرید.متخصص کسی هست که دارای تحصیلات عالیه و مهارت بالای کاری هست.
 • اگر شما برای کار فصلی به فنلاند میروید، نیاز به اجازه کار فصلی دارید.کار فصلی می تواند تا 9 ماه طول بکشد. نمونه کار فصلی:

رشد گیاه
کار جنگلداری
کار در جشنواره های فصلی

 • برای بعضی از مشاغل ، شما به عنوان یک فرد شاغل به اجازه اقامت احتیاج ندارید ، اما برای یک کار خاص به اجازه اقامت نیاز دارید. به عنوان مثال مشاغل زیر نیازی به دریافت پیشنهاد شغلی ندارند :
  پست های تخصصی
  پست های محقق
  کار در زمینه های علمی ، فرهنگی یا هنری
  دوره های آموزشی

در این مورد مطالب بیشتری بخوانید