مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی چیست؟

چرا برای ادامه تحصیل مهاجرت میکنیم؟ آیا مهاجرت از طریق تحصیلی امکان پذیر است؟ چگونه میتوان  از طریق تحصیل مهاجرت کرد؟ مزایای تحصیل در کشور های پیشرفته چیست؟

اگر قصد تحصیل در کشورهای پیشرفته را دارید حتما به دنبال پاسخ پرسش های فوق بوده اید.

۰۲۱۲۸۴۲۴۴۱۳

تحصیل دریچه علم و مهارت را برای زندگی ایده آل فراهم می کند.با تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا میتوانید خود را به بالاترین جایگاه از نظر رفتار اجتماعی و دانش برسانید.

این دانشگاه ها قدرت درست اندیشیدن را در شما ارتقا خواهند داد و به شما کمک خواهند کرد تا آینده شغلی و اجتماعی موفق تری داشته باشید .

مهاجرت برای ادامه تحصیل سالهاست که موردتوجه مردم در سراسر جهان است .  در این نوع مهاجرت شخص دانشجو به دنبال امکانات و شرایط ویژه ای است که آن را در دانشگاه ها و موسسات علمی کشور مبدا خود نمی یابد .لذا شرایطی را که به ان نیازمند است را در دانشگاه های کشورهای دیگر جستجو میکند.

اولین قدم برای شروع مهاجرت تحصیلی پذیرش چالش ها و سختی های این نوع مهاجرت است . بنابراین باید خود را برای انجام اقدامات اولیه آماده نمایید . یک کاغذ و خودکار بردارید و یک لیست از دانشگاه هایی که رشته تحصیلی شما را دارند ،بنویسید.

ممکن است این لیست به درازا بکشد اما مهم این است که شما متوجه شوید  فرصت های زیادی در سراسر دنیا منتظر شماست.

از بین این دانشگاه ها گلچین کنید : با توجه به معیارهای خود برای تحصیل ،لیست دیگری بنویسید.دانشگاه هایی که با معیارهای شما سازگار نیستند را حذف کنید .به طور مثال ممکن است شهریه دانشگاه،نوع مدرکی که به شما داده میشود،داشتن تایید وزارت علوم ایران یا زبان تحصیل و… برای شما مهم باشد بنابراین لیست خود را با توجه به این فاکتورها از نو بنویسید.

پس از انجام تحقیقات در مورد دانشگاه های منتخب خود ،محل دانشگاه را هم حتما در نظر داشته باشید.کشورها سالیانه امکانات بسیار زیادی برای دانشجویان قرار میدهد تا انها را جذب کنند.اما چرا دانشجویان و مهاجران محصل برای دول مهم است؟ نیروی متخصص و ماهر از دانشجویان بین المللی کسب میشود.کشورها با توجه به اینکه پیشرفت اقتصادی را مورد هدف دراز مدت خود قرار میدهند ،در جهت ایجاد این پیشرفت نیز تمام تلاش خود را میکنند تا نیروی متخصص و با سواد را وارد کشور کنند و رشد اقتصادی خود را افزایش دهند.انتخاب کشور در آینده شغلی شما نیز تاثیر به سزایی دارد.کشور آلمان مهد مهندسی دنیاست و کشور ایتالیا درهای  مد و فشن دنیا را به سوی شما باز خواهد کرد مسلما با انتخاب کشور و دانشگاه مناسب میتوانید پیشرفت خود را تضمین نمایید.

پس از انتخاب کشور و دانشگاه مرحله بعدی اقدام برای گرفتن پذیرش است.ارسال درخواست پذیرش دارای هزینه است بنابراین ابتدا مطمئن شوید این همان دانشگاهی است که میخواهید و حتما تمامی مدارک مورد نیاز دانشگاه را قبل از ارسال درخواست خود تهیه کنید. در این مرحله هم لازم است یک چک لیست تهیه کنید معمولا مدارکی مانند مدرک زبان ،دانش نامه و ریزنمرات و ترجمه های آن ، رزومه ،معدل و … از شما خواسته میشود.در مراحل بعدی در صورتی که نیاز باشد مدارکی مانند انگیزه  نامه و توصیه  نامه استاد را باید تهیه و ارسال نمایید.

هرگز این نکته مهم را فراموش نکنید : به دست آوردن پذیرش از دانشگاه های تاپ دنیا کار ساده ای نیست ولی غیر ممکن هم نیست.با تلاش و پشتکار و مشورت از وکیل با تجربه این راه دشوار را به راحتی طی کنید.

همین حالا شروع کنید!

برای شروع مشاوره و تشکیل پرونده فقط کافی‌ست فرم مشاوره را تکمیل نمایید.

سوالی دارید؟

سئوالات متداول در همین صفحه را بخوانید، همچنین مشاوران ما منتظر تماس شما هستند.

۰۲۱-۲۸۴۲۴۴۱۳