مهاجرت به کانادا

موسسه وس چیست؟

در صورتیکه متقاضی مهاجرت به کانادا هستید، نیازمند ارزشیابی مدارک خود در سازمان wes  میباشید.

درواقع این سازمان همان پاسپورت تحصیلی یا استخدامی شما در کانادا و آمریکا است.وظیفه این موسسه معادل سازی و تایید مدارک تحصیلی شما است تا بتوانید به کمک آن در کانادا یا آمریکا مشغول به کار یا تحصیل شوید.

۰۲۱۲۸۴۲۴۴۱۳

مراحل ارزیابی مدارک

مرحله اول: ابتدا میبایست جهت دریافت اصل مدارک دانشگاهی و ریز نمرات خود اقدام نمایید.در همین راستا باید به واحد دانشگاهی خود مراجعه کرده و تقاضای اصل دانشنامه و ریزنمرات خود را ارائه دهید وآنها را دریافت کنید.

مرحله دوم: بعد از دریافت مدارک دانشگاهی(ریز نمرات و دانشنامه) باید آنها را ترجمه کنید.

نکته اول: دانشنامه و ریزنمرات حتما باید تایید وزارت علوم و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد را داشته باشد تا مترجم آنها را برای ترجمه و مهرهای لازم بپذیرد.

نکته دوم: به دلیل اینکه ریز نمرات ترجمه شده تمامی مقاطع بایستی به وسیله دانشگاه در پاکت مخصوص قرار گیرد ؛ بسیاری از دانشگاه ها مدارک را فقط با مهر دادگستری و وزارت خارجه میپذیرند .بنابراین توصیه میشود حتما روی ترجمه مدارک دانشگاهی مهر دادگستری و وزارت خارجه درکنار مهر مترجم زده شود.

نکته سوم: کلیه کپی های فارسی ریزنمره و دانشنامه الصاق شده به اصل ترجمه انگلیسی حتما باید توسط مترجم برابر اصل شود.بیشتر مترجم ها مهر برابر اصل دارند و معمولا خودشان این مهر را روی کپی فارسی میزنند.

مرحله سوم: پس از گرفتن اصل ترجمه ها باید آنها را به واحد دانشگاهی خود برده و از مسئول مربوطه بخواهید که روی تمامی ترجمه ها و کپی های فارسی الصاق شده مهر تایید دانشگاه زده و بعد تمامی مدارک را درون پاکت مخصوص دانشگاه گذاشته و پاکت را مهروموم کند.

نکته اول: در صورتی که دانشگاه جهت صدورنامه موافقت ننماید؛باید فرم درخواستی را از سایت wes  دانلود نموده و به دانشگاه ارایه نمایید.(در این صورت میتوانید این فرم را از وکیل خود بخواهید).

نکته دوم: اگر دانشگاه نسبت به قراردادن مدارک در پاکت مخصوص امتناع نماید، میتوانید فرم درخواست مدارک را از وبسایت وس دانلود نمایید و یک نسخه را به مسئول مربوطه ارائه دهید.ارسال این فرم اجباری نیست ولی بعضی از دانشگاه ها این فرم را تکمیل و به همراه مدارک ارسال میکنند.(در صورت نیاز فرم مخصوص را از وکیل خود بخواهید).

مدارک موردنیاز:

کپی ترجمه دانشنامه همراه با کپی برابر اصل شده فارسی

کپی ترجمه ریزنمرات همراه با کپی برابر اصل شده فارسی آن

یا

 اصل ترجمه ریزنمرات به همراه کپی فارسی الصاق شده به آن

کپی ترجمه دانشنامه به همراه کپی فارسی الصاق شده به آن

مرحله چهارم: پس از قراردادن تمامی مدارک لازم در پاکت مخصوص دانشگاه ؛ باید نسبت به ارسال پاکت به آدرس موسسه wes توسط واحد دانشگاه اقدام نمایید.برخی از دانشگاه ها پاکت را خود ارسال مینمایند ولی برخی از آنها پاکت را خود ارسال نمیکنند.در این صورت باید شخصا پاکت ها را به وسیله پست به آدرس wes  ارسال نمایید.

نکته مهم : پس از تهیه مدارک  یا همزمان با اجرای مراحل ،باید به وبسایت wes  مراجعه نموده و نسبت به ایجاد پروفایل اقدام نمایید و پس از ثبت سفارش و درخواست خود در پروفایل؛میتوانید هزینه ارزیابی را بوسیله کردیت کارد پرداخت نموده و ریفرنس نامبر دریافت نمایید.این شماره بسیار مهم است و باید آن را به همراه نام و نام خانوادگی خود روی پاکت درج نمایید.(در صورت لزوم میتوانید باز کردن پروفایل و انجام مابقی مراحل را به وکیل خود بسپارید).

مرحله آخر: پس از ارسال مدارک و پرداخت هزینه های ارزیابی باید منتظر دریافت ایمیل از سوی این سازمان بمانید. مدت زمان تخمینی ارزیابی مدارک حدوداً  40 روز کاری میباشد.

همین حالا شروع کنید!

برای شروع مشاوره و تشکیل پرونده فقط کافی‌ست فرم مشاوره را تکمیل نمایید.

سوالی دارید؟

سئوالات متداول در همین صفحه را بخوانید، همچنین مشاوران ما منتظر تماس شما هستند.

۰۲۱-۲۸۴۲۴۴۱۳