نوشتن رزومه برای مهاجرت

رزومه بخش مهمی از اقدامات مهاجرتی هست. کما اینکه شما اگر بخواید در کشور خودتون هم جایی استخدام بشید نیاز دارید خودتون رو به کارفرما معرفی کنید.

رزومه بخش مهمی از اقدامات مهاجرتی هست کما اینکه شما اگر بخواید در کشور خودتون هم جایی استخدام بشید نیاز دارید خودتون رو به کارفرما معرفی کنید.

تعریف رزومه

رزومه یا CV نامه ای است که شما برای معرفی سابقه کاری یا تحصیلی یا هرنوع استعدادو توانایی که دارید ازش استفاده میکنید به طور کلی با رزومه تون خودتون رو به اشخاصی که شمارو نمیشناسند معرفی میکنید.

انواع رزومه

  1. رزومه سابقه کاری

این نوع رزومه معمولا وقتی نوشته میشه که قصد دارید در شغلی جاب افر دریافت کنید که سالهاست در اون شغل سابقه دارید یا تجربه شما کاملا یا تا حدود قابل توجهی با شغل مورد درخواستتون هماهنگی داره

  1. رزومه توانمندی

اگر از دانشگاه فارغ التحصیل شدید یا این که قصد دارید در شغلی استخدام بشید که سابقه کار شما با اون شغل سازگار نیست ولی تحصیلات و توانایی های شما بااون شغل هماهنگی داره باید رزومه توانمندی بنویسید.

  1. رزومه ترکیبی

همونطور که از اسمش پیداست ترکیبی از دورزومه قبلی هست که باید در این رزومه خلاصه ای توانمندی ها و موفقیت هاتون رو بنویسید. همچنین سوابق کاری از جدید ترین به قدیمی ترین ذکر بشن

هیچ وکیل مهاجرتی نمیتونه برای شما رزومه بنویسه ، رزومه نویسی فقط کارخودته

برای نوشتن رزومه دقت کنید که حتما بدون غلط املایی یا گرامری باشه تا درصد اینکه رزومتون کارفرما رو تحت تاثیر قرار بده بیشتر باشه.

 همچنین اینکه زیاد طولانی ننویسید از تکرار مکررات خودداری کنید و روی مواردی تمرکز کنید که به نظر خودتون مهم هستن و حتما کارفرما با خوندن اونها تحت تاثیر قرار میگیره.

از کلمات کلیدی و جذاب توی رزومه تون استفاده کنید تا توجه کارفرما جلب بشه.

در آخر اینکه برای نوشتن رزومه حتما نباید از فرمت خاصی استفاده کنید ولی زیاد شلوغش نکنید .فکر کنید شما کارفرمایید و قصد دارید کسی رو استخدام کنید و از خودتون بپرسید آیا من همچین شخصی رو با این رزومه استخدام میکنم؟

اگر پاسخ به خودتون نه بود حتما از فرمتهای داخل اسلایدها کمک بگیرید تا بتونید یک رزومه قوی و مقبول بنویسید.

ولی اگر پاسختون آره هست بهتون تبریک میگم شما یک قدم به هدفتون نزدیک شدید.

در این مورد مطالب بیشتری بخوانید