هزینه های تحصیل در آلمان

آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی گران نیست. اما اگر می خواهید با موفقیت در خارج از کشور تحصیل کنید، باید هزینه ها را به درستی تخمین بزنید و اطمینان حاصل کنید که می توانید آنها را تامین کنید.

میزان تمکن مالی:

برای دریافت ویزای تحصیلی برای آلمان، شما باید مدارک لازمه برای اثبات منابع مالی خود را ارائه دهید. این به منزله تضمینی برای تامین هزینه تحصیل شما در آلمان است. از ژانویه 2021 انتظار می رود که مبلغ 861 یورو در هر ماه / 10,332 یورو در سال، برای درخواست های ویزا نشان داده شود.

میزان شهریه:

بودجه ی اکثر موسسات آموزش عالی در آلمان توسط دولت تامین می شود. به طور کلی هیچ هزینه ای برای دوره های کارشناسی یا بیشتر دوره های کارشناسی ارشد در موسسات آموزش عالی دولتی وجود ندارد. هزینه های تحصیل ممکن است برای برخی از برنامه های کارشناسی ارشد پرداخت شود، اما در مقایسه با کشورهای دیگر زیاد نیست با این حال ایالت فدرال بادن – وورتمبرگ تصمیم گرفته است از ترم زمستانی 2017 به بعد شهریه شهروندان غیر اتحادیه ی اروپا را برای هر ترم 1500 یورو برای برنامه های (لیسانس، فوق لیسانس، دیپلم و آزمون ایالتی) دریافت کند. این هزینه ها برای دانشجویان دکترا اعمال نمی شود. دانشجویانی که قبلا برنامه مدرک خود را در بادن – وورتمبرگ آغاز کرده اند اما تا سال 2017/18 ws فازغ التحصیل نشده اند، مشمول هزینه های فوق نخواهند شد.

هزینه های هر ترم:

در آلمان کلیه دانشجویان در تمام موسسات آموزش عالی باید هزینه ای به نام سهم ترم پرداخت کنند. این پرداخت هیچ ارتباطی با شهریه ندارد، بلکه مشارکت شما در خدمات دانشجویی را پوشش میدهد. سهم ترم بین موسسات آموزش عالی متفاوت است و بین 100 تا 350 یورو می باشد.

هزینه های زندگی:

دانشجویان بین المللی معمولا هزینه کمتری نسبت به دانشجویان آلمانی مصرف می کنند: به طور متوسط، آنها ماهانه 725 یورو برای زندگی خود هزینه می کنند. اگر محل اقامت ارزان قیمت داشته باشید و مراقب پول خود باشید، با این مبلغ می توانید به راحتی زندگی خود را در این کشور مدیریت کنید.

در این مورد مطالب بیشتری بخوانید