مهاجرت تحصیلی آلمان

هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان

اگر قصد تحصیل در آلمان را دارید، آگاهی از هزینه های زندگی و هزینه های مربوط به تحصیل قبل از اقدام ، مهم است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های تحصیل و کمک هزینه های ترم به دانشگاه های آلمان ، قیمت مسکن و بیمه درمانی دانشجویان بین المللی و برخی نکات مفید در مورد صرفه جویی در هزینه برای بودجه خود ، ادامه مطلب را بخوانید.

۰۲۱۲۸۴۲۴۴۱۳

هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان

خبر خوب این است که هزینه زندگی در آلمان برای دانشجویان بسیار مناسب است ، به خصوص با توجه به کیفیت آموزش ارائه شده توسط دانشگاه ها و موسسات آموزشی در این کشور.

همچنین هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان بسیار کمتر از فرانسه ، انگلیس یا ایتالیا است.

1-هزینه های تحصیل در آلمان:

شهریه دانشگاه های آلمان

در آلمان برای دوره های کارشناسی در دانشگاه های دولتی شهریه ای پرداخت نمی شود. این به این دلیل است که دولت به آموزش عالی یارانه زیادی می دهد.

دوره های تحصیل به زبان آلمانی و در برخی موارد انگلیسی نیز وجود دارد. حدود 5٪ از جمعیت دانشجویی در دانشگاه های خصوصی تحصیل می کنند .

هزینه گرفتن مدرک تحصیلی در آلمان چقدر است؟

از آنجا که شهریه ای در آلمان وجود ندارد ، شما می توانید با هزینه بسیار کمتری نسبت به کشورهای دیگر به مدرک تحصیلی خود برسید.

علاوه بر این هنوز هزینه های دیگری نیز وجود دارند. که شما باید برای آن ها برنامه ریزی کنید مانند اجاره ، هزینه های ترم ، صورتحساب ها و خورد و خوراک که معمولاً حدود 850 یورو – 1000 یورو در ماه است.

هزینه دوره کارشناسی ارشد در آلمان چقدر است؟

دوره های کارشناسی ارشد (به عنوان مثال MA ، MSc ، MEng و غیره) اغلب بدون هزینه تحصیل حتی برای دانشجویان بین المللی نیز ارائه می شوند.

البته به شرط آنکه دوره ها به صورت پیوسته باشند . به این معنی که موضوع همان دوره کارشناسی شما در مقطع کارشناسی ارشد باشد. هزینه مدرک کارشناسی ارشد غیر پیوسته می تواند 3000 یورو باشد.

هزینه ترم در آلمان

اگرچه هزینه تحصیل در آلمان وجود ندارد ، اما همه دانشجویان باید شهریه ترم را به دانشگاه پرداخت کنند. این هزینه برای هر ترم (هر شش ماه یک بار) دریافت می شود و معمولاً در محدوده 200 تا 500 یورو است.

هنگامی که هزینه های دانشجویی خود را در آلمان بودجه بندی می کنید ، مطمئن شوید که این مبلغ را که باید هر ترم پیش پرداخت شود ، در برنامه های خود قرار دهید.

آنچه در هزینه ترم شما گنجانده شده است ، از دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت است . اما به طور کلی هزینه های مدیریت و ثبت نام و معمولاً کارت سفر را نیز شامل می شود.

این هزینه ها همچنین مشارکت در خدمات دانشجویی مستقر در دانشگاه را که توسط مدیریت دانشجویی یا Studentenwerk اداره می شوند ، به علاوه هزینه عضویت در اتحادیه دانشجویی را پوشش می دهد.

2-هزینه زندگی دانشجویی در آلمان:

خانه یا خوابگاه

تقریباً تمام دانشگاه های آلمان خوابگاه دانشجویی به ویژه به دانشجویان سال اولی ارائه می دهند. دانشجویان داخلی و بین المللی هر دو شانس این را دارند که برای خوابگاه دانشجویی اقدام کنند، و برخی از دانشجویان سال دوم و سوم نیز ممکن است این فرصت را داشته باشند.

بسته به میزان اسکان موجود در یک دانشگاه خاص. به طور کلی ، دانشجویان سال دوم و سوم خوابگاه مشترک (خصوصی) را در کنار سایر دانشجویان پیدا می کنند.

هزینه اقامت دانشجویان در آلمان در خوابگاه های دانشگاه به طور معمول حدود 350 یورو در ماه است .و برای اتاق در یک خانه مشترک به حدود 500 یورو می رسد.

 در گرانترین شهرها مانند فرانکفورت و مونیخ ، دانشجویان ممکن است در منطقه 700 یورو برای یک اتاق در یک خانه مشترک یا آپارتمان و 400 تا 500 یورو برای محل اقامت دانشجویان هزینه کنند.

بیمه درمانی برای دانشجویان بین المللی

آلمان دارای یک سیستم بهداشت عمومی عالی است که برای اکثر دانشجویان بین المللی مناسب است. توصیه می شود از بیمه سلامت عمومی استفاده کنید .

مانند Techniker Krankenkasse (TK) . زیرا از پوشش جامع تری برخوردار است و به این معنی است که قبل از ورود تحت پوشش قرار خواهید گرفت.

شما می توانید بین بیمه درمانی دولتی و خصوصی یکی را انتخاب کنید. در هر صورت ، قبل از اینکه اجازه شروع به تحصیل داشته باشید ، باید تحت پوشش یک بیمه درمانی قرار بگیرید.

مشاغل نیمه وقت در آلمان

دانشجویان بین المللی مجاز به کار پاره وقت 120 روز کامل یا 240 نیم روز در سال تقویم هستند که تقریباً به 20 ساعت در هفته ترجمه می شود.

اگر قصد تحصیل پزشکی در آلمان را دارید ، توصیه می کنیم که باید دارایی خود را به دقت ارزیابی کنید و اطمینان حاصل کنید که ،بودجه کافی برای تأمین هزینه زندگی در 2-3 ساله اول را دارید تا زمانی که در مرحله بالینی مطالعات پزشکی خود هستید.

 

 

 

 

همین حالا شروع کنید!

برای شروع مشاوره و تشکیل پرونده فقط کافی‌ست فرم مشاوره را تکمیل نمایید.

سوالی دارید؟

سئوالات متداول در همین صفحه را بخوانید، همچنین مشاوران ما منتظر تماس شما هستند.

۰۲۱-۲۸۴۲۴۴۱۳