مهاجرت تحصیلی کانادا

هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا 2021

کشور کانادا فقط به دلیل زیبایی های طبیعی مسحورکننده و شهرهای چند فرهنگی اش مشهور نیست ، بلکه به دلیل وجود موسسات آموزشی درخشان نیز زبانزد دانشجویان خارجی قرار گرفته است.

دانشگاه های کانادا به ارائه طیف گسترده ای از دوره ها معروف هستند و هزینه زندگی دانشجویان بین المللی در کانادا را مقرون به صرفه است.با هزینه مناسب زندگی و دوره های کوتاه مدت بی شمار ، کانادا یکی از مقاصد تحصیلی مورد نظر برای اکثر دانشجویان بین المللی است.

۰۲۱۲۸۴۲۴۴۱۳

هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا 2021

 طبق نظرسنجی دفتر آموزش بین المللی کانادا در سال 2018 ، 3 دلیل برجسته ای که تعداد زیادی دانشجو را برای تحصیل در کانادا جذب می کند ، شهرت آن به عنوان یک کشور امن است -78٪ ، جامعه بدون تبعیض – 79٪ و کیفیت سیستم آموزشی – 82٪.

هزینه اولیه تحصیل و زندگی در کانادا

دانشجویان بین المللی در سراسر جهان به طور کلی نگران هزینه های تحصیل و به طور کلی تمامی هزینه های جانبی که باید در طول تحصیل خود در کانادا بپردازند،هستند.

هنگام برنامه ریزی برای تحصیل در خارج از کشور ، هزینه های زندگی ، بیمه درمانی و هزینه خوابگاه نیز باید در بودجه شما باشد. علاوه بر این ، تمرکز دقیق بر درخواست مجوز دانشجویی در کانادا نیز مهم است.

انتظار می رود دانشجویان بین المللی به دولت کانادا ثابت کنند که پول کافی برای تأمین نیازهای مالی تحصیل و زندگی در کانادا دارند.

هزینه ماهانه (متوسط) زندگی دانشجویان کانادا برای دانشجویان بین المللی معمولاً بین 600 تا 800 دلار CA برای غذا و سایر هزینه های روزانه است ، به استثنای محل اقامت. به عنوان مثال ، صرف صبحانه یا شام در رستوران می تواند هزینه ای در حدود 10 تا 15 دلار برای هر نفر باشد.

 وقتی نوبت به قسمت سرگرمی می رسد ، بلیط سینما به طور متوسط ​​12.25 دلار آمریکا است.هزینه زندگی در کانادا بر اساس محبوبیت ، سبک زندگی و وسعت شهر متغیر است. هرچه شهر بزرگتر باشد ، هزینه زندگی نیز بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال در انتاریو ، هزینه های زندگی گران تر است.

هزینه های زندگی در کانادا برای دانشجویان بین المللی – محل اقامت

اکثر دانشجویان بین المللی در کانادا در سال اول زندگی خود در محیط خود دانشگاه زندگی می کنند ، جایی که از دانشجویان خواسته می شود اتاق های خود را با هم اتاقی خود تقسیم کنند. در حالی که اتاق لباسشویی ، آشپزخانه و فضای اجتماعی را با دانشجویان دیگر تقسیم می کنند.

هزینه زندگی در کانادا برای محل اقامت در دانشگاه بین 3000 تا 7500 CA $ در سال است، و بسته به منطقه ای که برای تحصیل انتخاب می کنید متفاوت است.

دانشگاه تورنتو که بیش از 20،000 دانشجوی بین المللی را در خود جای داده است ، هزینه خوابگاه در محوطه دانشگاه برای یک دانشجوی بین المللی را بین 1080 تا 2982 دلار کالیفرنیا تخمین می زند.

هزینه دانشگاه مونترال برای دانشجویان بین المللی در خوابگاه در دانشگاه 550 CA $ در هر ماه است. علاوه بر این ، شهر مونترال اخیراً رتبه 5 را برای بهترین مقصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در جهان کسب کرده است.

پس از سال اول ،زمانی فرا میرسد که دانشجویان به محیط و هزینه های آن کاملا عادت می کنند ، دانشجویان بین المللی در کانادا معمولاً محل اقامت خارج از دانشگاه را انتخاب می کنند.

اشتراک یک آپارتمان یا خانه با دوستان خود برای صرفه جویی در هزینه اقامت یکی از روشهای مرسوم زندگی دانشجویی در کاناداست.

قیمت اجاره در شهرها با یک دیگر متفاوت است. شهرهای بزرگتر مانند ونکوور ، تورنتو و کلگری گران ترین شهرهای کانادا هستند. از این رو ، برای اقامت در خارج از دانشگاه ، یک دانشجوی بین المللی باید ماهانه 750 تا 2200 دلار CA هزینه کند.

گزینه های متعددی برای دانشجویان بین المللی برای اقامت راحت در کانادا وجود دارد. از زندگی در خانواده های میزبان گرفته تا اقامتگاه های دانشگاه ویا اجاره آپارتمان ، دانشجویان بین المللی می توانند سبک اقامتی خود را در طول تحصیل خود انتخاب کنند که متناسب با سبک زندگی آنها باشد.

هزینه تحصیل در کانادا – شهریه

هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا در مقایسه با اکثر کشورهای پیشرفته نسبتاً کمتر است.

طبق داده های سال تحصیلی 2018/2019 ، متوسط شهریه برای دانشجویان مقطع کارشناسی (دانشجویان بین المللی) تقریباً 28000 دلار CA بود.

 علاوه بر این ، دانشجویان بین المللی در کانادا مجاز هستند که به ترتیب تا 20 و 40 ساعت در هفته در طول مدت تحصیل و دوره تعطیلات کار کنند.

(همچنین بخوانید در مورد ” کار دانشجویی در کانادا”)

هزینه زندگی در کانادا – حمل و نقل

در حالی که دانشجویان ساکن در نزدیکی موسسه آموزشی خود، ترجیح می دهند از طریق پیاده روی رفت و آمد کنند .

کسانی که از شهرهایی مانند ونکوور ، مونترال یا تورنتو فاصله بیشتری دارند ، رفت و آمد را از طریق مترو یا اتوبوس ترجیح می دهند.

محدوده عبور ماهانه قطار بین 80 تا 110 دلار است .اما دانشجویان دارای کارت شناسایی معتبر، می توانند از کارت قطار تخفیف بگیرند.

هزینه زندگی در کانادا – بیمه درمانی

کلیه دانشجویان بین المللی ، صرف نظر از اینکه در کدام کشور تحصیل می کنند ، باید دارای پوشش بیمه درمانی باشند. پوشش پزشکی دانشجویان بین المللی در کانادا از شهری به شهر دیگر متفاوت است.

دو بخش قابل توجه از پوشش بهداشتی پزشکی در کانادا ، مراقبت های بهداشتی استانی و بیمه بهداشت خصوصی هستند.

سیستم مراقبت های بهداشتی پزشکی استان شامل خدمات ضروری پیشگیری و اورژانس است.

 کلیه دانشجویان بین المللی که با ویزای تحصیلی در کانادا تحصیل می کنند ، واجد شرایط استفاده از این کارت بهداشتی استانی برای دسترسی به خدمات در صورت لزوم هستند.

دانشجویان بین المللی همچنین می توانند بیمه درمانی خصوصی را انتخاب كنند كه مزایای آن بسیار بیشتر از خدمات بهداشتی درمانی استانی است. خدماتی که در بیمه درمانی خصوصی شامل اتاقهای بیمارستان خصوصی ، خدمات آمبولانس ، هزینه های دندانپزشکی و داروهای تجویز شده می باشد.

میزان متوسط ​​بیمه درمانی خصوصی در کانادا بین 600 تا 1000 دلار آمریکا است.

امیدواریم که زودتر به آرزوی تحصیل خود در خارج از کشور برسید ، و ما اینجا هستیم تا مرحله به مرحله شما را راهنمایی کنیم. با ما در ارتباط باشید!

همین حالا شروع کنید!

برای شروع مشاوره و تشکیل پرونده فقط کافی‌ست فرم مشاوره را تکمیل نمایید.

سوالی دارید؟

سئوالات متداول در همین صفحه را بخوانید، همچنین مشاوران ما منتظر تماس شما هستند.

۰۲۱-۲۸۴۲۴۴۱۳