وجدان کاری

گاهی اوقات مجبوری برای رسیدن به هدفت یکسری ارزشهای اخلاقی رو زیر پات بزاری ،حتی اگر به قیمت بدبخت کردن یک نفر تموم شه!!!!!

گاهی اوقات مجبوری برای رسیدن به هدفت یکسری ارزشهای اخلاقی رو زیر پات بزاری ،حتی اگر به قیمت بدبخت کردن یک نفر تموم شه!!!!!

به این جمله که اعتقاد ندارین؟؟ شاید بعد از خوندن این جمله ناراحت و عصبی هم شده باشید.

واقعیت اینه که در حال حاضر خیلی از افرادی که نقش اساسی تو جامعه ایفا میکنن این جمله رو خیلی وقت پیش از بر کردن،میبینیمبعضی از پزشکها برخلاف سوگندی که خوردن خیلی راحت با جون انسانها بازی میکنن،یا بعضی از قضات با گرفتن رشوه و رای دادن اشتباه عمر یک انسان رو تباه میکنن.

اسم پدیده ای که امروز توی خیلی از آدما ناپدید شده (وجدان کاری)

وجدان کاری یعنی وقتی میدونی مشتریت با خرید فلان کالا ضرر میکنه ،اون جنس رو تبلیغ نکنی.وجدان کاری یعنی اگر میدونی مخاطبت مجبوره مهاجرت کنه سریع راه پناهندگی رو پیش پاش نذاری،پناهندگی مساوی است با نابودی آینده اون شخص و خانوادش.

در حال حاضر خیلی ها قصد مهاجرت دارن یا به خاطر بسیاری مسائل شخصی مجبور به مهاجرت هستن اولین روشی که به ذهن شخص متاصل خطور میکنه پناهنده شدن،توی این شرایط کافیه شخصی که جمله اول رو قبول داره مواجه بشه ،و اون وکیل بر خلاف وجدان کاری و قسمی که خورده برای برقراری حق ،آینده و سرنوشت اون شخص رو عوض کنه.

بهترین راه برای مهاجرت راهی ست که «قانون» مهیا کرده،دولت ها صدها روش مهاجرتی با شرایط متفاوت ارائه کردن که حتی شخصی که باید فردا چمدونش رو ببنده و مهاجرت کنه به فکر پناهندگی نباشه.

در این مورد مطالب بیشتری بخوانید