مهاجرت به آلمان

ویزای تجاری آلمان

چهارمین اقتصاد بزرگ جهان ، آلمان ، محل شرکت های معروف جهانی است. که دارای شعبه ، شریک و همکار در کشورهای دیگر از جمله کشورهای جهان سوم هستند که اغلب مجبورند برای انجام تجارت به آلمان سفر کنند.

افرادی که  مایل به ورود به آلمان با هدف تجاری هستند و تحت برنامه معافیت ویزا نیستند ، باید ویزای تجاری آلمان را دریافت کنند.

۰۲۱۲۸۴۲۴۴۱۳

ویزای تجاری به آلمان چیست؟

ویزای تجاری آلمان یک ویزای کوتاه مدت شینگن است که به دارنده آن اجازه می دهد ظرف مدت 6 ماه حداکثر 90 روز وارد آلمان شود و در آن بماند ، مگر اینکه در برچسب ویزا متفاوت ذکر شده باشد.

برای افرادی که برای انجام تجارت ، شرکت در جلسات ، عقد قرارداد و غیره به آلمان می آیند صادر می شود.

چه کسی نیاز به ویزای تجاری به آلمان دارد؟

از آنجایی که ویزای تجاری آلمان یک ویزای کوتاه مدت است ،در حال حاضر 62 کشور تحت برنامه معافیت ویزا هستند که شهروندان آنها برای ورود به آلمان و به طور کلی به منطقه شینگن نیازی به داشتن این سند ندارند.

به همین دلیل است که باید از خود بپرسید: آیا به ویزای کوتاه مدت آلمان احتیاج دارم؟

 قبل از اقدام در مورد سفر خود به آلمان، اگر متوجه شدید که به ویزا نیاز دارید ، پس باید مراحل درخواست ویزای آلمان را آغاز کنید ، که مستلزم جمع آوری چند سند خاص و شرکت در مصاحبه در سفارت / کنسولگری آلمان در نزدیکی شهر خود و یا در صورت وجود مرکز درخواست ویزا است..

شرایط ویزای تجاری آلمان

تعدادی از شرایط نه تنها برای ویزای تجاری آلمان بلکه برای انواع ویزاهای آلمان وجود دارد که باید یکی یکی آنها را برآورده کنید تا بتوانید ویزایی را برای ورود به کشور دریافت کنید.

لیست اسناد مورد نیاز برای ویزای تجاری به آلمان به شرح زیر است:

 1. فرم درخواست ویزا برای اقامت کوتاه مدت – با اطلاعات صحیح و صادقانه ای که با اطلاعات ذکر شده در سایر اسناد مطابقت دارد ، تکمیل می شود. فرم باید دو بار چاپ شود و هر نسخه باید در انتها امضا شود.
 2. اعلامیه صحت اطلاعات
 3. دو عکس یکسان – حداکثر سه ماه قبل گرفته شده باشد و مطابق با استانداردهای تعیین شده که باید کاملاً رعایت شوند.
 4. گذرنامه ملی معتبر – حداکثر 10 سال ، با اعتبار سه ماه بیش از برنامه ریزی اقامت شما در آلمان و کل منطقه شینگن ، حداقل یک صفحه خالی برای اینکه بتوانید برچسب ویزا را ضمیمه کنید.
 5. یک نسخه از صفحه داده گذرنامه شما
 6. بیمه ویزای سفر – سندی که بیمه درمانی شما را تأیید می کند ، که هزینه های حداقل 30،000 یورو را در صورت تصادف یا بیماری و بازگشت به کشور در صورت مرگ پوشش می دهد. این بیمه نه تنها آلمان بلکه باید کل قلمرو شینگن و را پوشش دهد.
 7. برنامه سفر – که شامل رزرو پرواز ، بلیط قطار یا سایر وسایل حمل و نقل است که قصد دارید برای رسیدن به آلمان استفاده کنید.
 8. اثبات محل اقامت برای کل اقامت شما در منطقه شینگن – که می تواند رزرو هتل باشد (همراه با جزئیاتی از جمله آدرس ، شماره تلفن و ایمیل هتل) یا نامه دعوت نامه میزبان مقیم آلمان که تأیید می کند شما را برای کل مدت اقامت خود در آلمان پذیرفته و اینکه آنها در خانه خود فضای کافی برای شما دارند.
 9. اثبات وضعیت مدنی: گواهی ازدواج ، شناسنامه فرزندان ، گواهی فوت همسر ، در صورت وجود
 10. اثبات وضعیت مالی:
 • در صورت اشتغال: فیش حقوقی سه ماه گذشته / قرارداد کار
 • در صورت اشتغال آزاد: گواهی مالکیت یا سایر مدارک مالکیت (اثبات عنوان زمین ، اثبات درآمد حاصل از کشاورزی (فرم فروش) و غیره
 • اظهارات بانکی شرکت شما در سه ماه گذشته

11. منابع تجاری

نامه دعوت از شریک تجاری در آلمان به زبان انگلیسی یا آلمانی با ذکر جزئیات دعوت نامه، تاریخ ها و هدف سفر با یک برنامه دقیق از جلسات تجاری یا آموزشی ( برنامه روز به روز).

12.یک برنامه دقیق از جلسات تجاری شما (فقط برای اقامت بیش از 30 روز)

نامه شرکت با کل برنامه سفر (برنامه سفر) با ذکر موقعیت ، مدت خدمت ، تاریخ و هدف سفر و اینکه آیا هزینه های شما توسط کارفرما تأمین می شود یا خیر.

13.گواهی ثبت شرکت

مراقبت کنید تا برای هر یک از این اسناد کپی تهیه کنید. فراموش نکنید که سفارت حق دارد در صورت لزوم اسناد اضافی را از شما بخواهد. در صورت انجام چنین کاری ، اطمینان حاصل کنید که این اسناد را در مهلت مقرر ارائه دهید.

همین حالا شروع کنید!

برای شروع مشاوره و تشکیل پرونده فقط کافی‌ست فرم مشاوره را تکمیل نمایید.

سوالی دارید؟

سئوالات متداول در همین صفحه را بخوانید، همچنین مشاوران ما منتظر تماس شما هستند.

۰۲۱-۲۸۴۲۴۴۱۳