مهاجرت به آلمان

ویزای توریستی و ویزیتوری آلمان

ویزای شینگن آلمان (توریست / بازدید از خانواده و دوستان در آلمان)

تالار شهر قدیمی در بامبرگ ، قلعه شوورین ، بازار کریسمس نورنبرگ ، فستیوال اکتبر، کلیسای جامع کلن و بسیاری از مکان ها و رویدادهای دیگر در آلمان ، مسافران سراسر جهان را بسیار جذب کرده است.

 

۰۲۱۲۸۴۲۴۴۱۳

علاوه بر این ، تنوع آبجو ، نان و سوسیس خوشمزه ، مهمان نوازی مردم و موارد دیگر ، 459.6 میلیون بازدید کننده فقط در سال 2017 به جمهوری فدرال آلمان جلب کرده است.

علی رغم این واقعیت که آلمان با بسیاری از کشورها به توافق نامه های تسهیل ویزا رسیده است ، هنوزکشورهای زیادی در سراسر جهان وجود دارد که شهروندان آنها حتی برای اقامت کوتاه مدت و گردشگری نیاز به گرفتن ویزا دارند.

اگر برای دوره ای کوتاه تر از سه ماه یا برای دیدار با اعضای خانواده یا دوستان ، یا گشت و گذار قصد سفر به آلمان را دارید ،  ممکن است به ویزای شینگن نیاز داشته باشید.

در این مقاله ، شما می توانید در مورد ویزای شینگن برای گردشگری / بازدید از آلمان ، روند درخواست ، شرایط ، هزینه ها و موارد دیگر بیشتر بدانید.

ویزای توریست / ویزیتور آلمان چیست؟

ویزای گردشگری شینگن / ویزیتور آلمان ویزای تاسیس شده توسط کشورهای شینگن است که به دارنده آن این فرصت را می دهد تا نه تنها از آلمان ، بلکه از 26 کشور عضو شینگن نیز بازدید کنند این ویزا به صورت برچسب نصب شده روی گذرنامه مسافر صادر می شود.

ویزای شینگن برای مقاصد گردشگری یا بازدید از دوستان و اعضای خانواده ، شما را فقط به سفر و گشت و گذار در سراسر منطقه شینگن محدود می کند.

لطفاً توجه داشته باشید که با ویزای شینگن اجازه کار یا تحصیل ندارید ، بنابراین اگر قصد اخذ ویزای دانشجویی یا ویزای کار یا انواع دیگر ویزا را با توجه به هدف خود دارید باید از روشی به غیر از روش ویزای جهانگردی وارد آلمان شوید.

چه کسی نیاز به ویزای گردشگری / بازدید کننده از آلمان دارد؟

بسته به قوانین و سیاست های تعیین شده توسط کشورهای شینگن ، خواه نیاز به ویزای کوتاه مدت برای آلمان داشته باشید یا خیر ، همه اینها به ملیت / تابعیت شما بستگی دارد. بنابراین ، قبل از شروع درخواست ویزا  یا گرفتن پرواز به آلمان ، مطمئن شوید که به ویزای آلمان نیاز دارید یا خیر.

بازدیدکنندگانی که نیازی به ویزا به آلمان ندارند:

مسافرانی که برای گشت و گذار و بازدید از اعضای خانواده یا دوستانشان برای ورود به آلمان نیازی به ویزا ندارند ، باید یکی از دسته های زیر باشند:

 • شهروندان منطقه شینگن
 • شهروندان یکی از کشورهایی که با کشورهای شینگن رژیم بدون ویزا برقرار کرده اند.
 • شهروندان یک کشور جهان سوم که رژیم بدون ویزا با کشورهای شینگن ندارند ، اما در حال حاضر در منطقه شینگن قرار دارد تحت عنوان:
 1. ویزای شینگن برای کل قلمرو شینگن معتبر است
 2. ویزای ملی صادر شده توسط یکی از کشورهای عضو
 3. اقامت دائم یکی از کشورهای عضو

* از اول ژانویه 2021 ، کلیه مسافران از این گروه برای اجازه ورود به این سرزمین باید قبل از سفر به هر یک از کشورهای عضو شینگن برای ETIAS اقدام کنند.

بازدیدکنندگانی که نیاز به ویزا به آلمان دارند:

از طرف دیگر ، اگر یکی از شهروندان کشورهای جهان سوم باشید، باید قبل از سفر به آلمان ویزای شینگن را دریافت کنید:

 • توافق نامه آزادسازی ویزا با کشورهای عضو شینگن را نداشته باشید.
 • با کشورهای شینگن توافق نامه آزادسازی ویزا داشته باشید اما از طرف مرزبانان از ورود منع شده اید.

چگونه ویزای توریست / ویزیتور آلمان را بدست آوریم؟

برای دریافت ویزای مسافرتی آلمان / ویزیتور ، باید مراحل درخواست ذکر شده زیر را دنبال کنید:

 • اسناد مورد نیاز را جمع آوری کنید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن توریست / بازدید کننده از آلمان به شرح زیر است:

فرم درخواست به زبان انگلیسی یا آلمانی تکمیل شده باشد. فرم باید به طور کامل ، صادقانه و صحیح، تکمیل ، چاپ و در پایان امضا شود.

اعلامیه صحت اطلاعات

عکس های اندازه گذرنامه. لطفا توجه داشته باشید که این عکسها باید یکسان باشند و شرایط عکس ویزا را که توسط کشورهای شینگن تنظیم شده است ، برآورده کنند.

پاسپورت ملی معتبر. گذرنامه نباید بیشتر از 10 سال باشد و حداقل یک صفحه خالی داشته باشد تا بتوانید برچسب ویزا را روی آن بچسبانید و سایر شرایط گذرنامه را برآورده کنید.

اظهارات بانکی شخصی در سه ماه گذشته

بیمه سفر شینگن. شما باید یک نامه تأیید از بیمه سلامت خود با عنوان پوشش برای درمان فوریت های پزشکی با حداقل 30000 یورو ارسال کنید.

اثبات محل اقامت. این می تواند رزرو هتل برای کل اقامت شما در منطقه شینگن یا نامه دعوت نامه یکی از اعضای خانواده یا یکی از دوستانتان باشد که در هر یک از کشورهای شینگن اقامت دارد.

اثبات رزرو پرواز.

اثبات تمکن مالی. میتواند به این صورت باشد که:

 1. صورتحساب بانکی بیش از سه ماه
 2. نامه حمایت مالی از طرف شخص دیگری – اعلامیه تعهد “Verpflichtungserklärungen”.

نامه شرکت خود (در صورت اشتغال)

گواهی عدم اعتراض:

 • اگر دانشجو هستید ، مدرسه یا دانشگاه شما باید این گواهی را برای شما صادر کند.
 • اگر کارمند هستید ، کارفرمای شما یا شرکتی که در آن کار می کنید باید این نامه را برای شما صادر کند.
 • اگر دانشجو نیستید و یا کار نمی کنید ، این گواهی لازم نیست

نامه پشتیبانی. در این نامه شخصی باید دلیل اینکه شما مایل به سفر به آلمان هستید ، مدت زمانی که می خواهید در آنجا بمانید و آنچه که در آنجا انجام خواهید داد را توضیح دهید.

دعوتنامه. دعوت نامه ،نامه ای برای شخص متقاضی در آلمان که ممکن است به صورت کفالت یا اسکان خصوصی باشد. در دعوت نامه باید آدرس ، دوره اقامت و اطلاعات تماس میزبان نیز ذکر شود.

اثبات وضعیت مدنی. این می تواند یک سند ازدواج ، شناسنامه فرزندان ، گواهی فوت همسر ، کارت سهمیه (در صورت وجود) و غیره باشد.

گواهینامه رانندگی  به نام شما. این به عنوان مدرک اقامت در کنسولگری کشوری که قصد دارید برای ویزا اقدام کنید لازم است.

برای افراد زیر سن قانونی:

اگر بدون همراهی والدین یا مسافرت سفر می کنید به رضایت نامه ای که توسط هر دو والدین امضا شده است نیاز خواهید داشت.

فرم توسط هر دو والدین امضا شود.

کپی از صفحه های گذرنامه والدین

 • مشخص کنید که در کجا باید اقدام کنید. این می تواند سفارت آلمان / کنسولگری / مرکز ویزا در کشور شما باشد
 • مصاحبه تعیین کنید. می توانید آن را بصورت آنلاین یا حضوری در کنسولگری / سفارت آلمان منصوب کنید.
 • هزینه ویزا را پرداخت کنید.
 • در مصاحبه شرکت کنید. مصاحبه ممکن است حدود 20 دقیقه طول بکشد ، در این مدت کنسول ویزا از شما سوالاتی در مورد سفر شما بپرسد و مدارک شما را بخواهد.
 • منتظر پاسخ درخواست خود باشید.

از کجا می توان برای ویزای توریست / بازدید کننده آلمان درخواست کرد؟

اگر آلمان تنها مقصد شینگن شما باشد ، بسته به اینکه مقامات آلمانی درخواست ویزا را در کشور شما تنظیم کرده اند ، ممکن است مجبور شوید در موارد زیر اقدام کنید:

 • سفارت آلمان
 • کنسولگری آلمان
 • مرکز ویزا

با این حال ، اگر قصد سفر به کل کشورهای اتحادیه اروپا به علاوه  آلمان را دارید ، فقط در صورتی که آلمان مقصد اصلی شما باشد ، می توانید در سفارت / کنسولگری / مرکز ویزا آلمان در کشور خود درخواست دهید. این بدان معنی است:

 • شما به کشورهای دیگر سفر خواهید کرد اما بیشتر از سایر کشورها روزهای بیشتری را در آلمان خواهید گذراند.
 • شما در هر کشوری که بازدید می کنید روزهای مساوی را سپری خواهید کرد اما از طریق آلمان وارد حوزه شنگن خواهید شد.

اگر هیچ یک از گفته های فوق مربوط به شما نباشد ، علیرغم اینکه قصد سفر به آلمان را دارید ، در میان کشورهای دیگر ، ممکن است مجبور شوید در سفارت کشور عضو دیگر شینگن اقدام کنید.

چه زمان برای ویزای توریست / بازدید کننده به آلمان اقدام کنید؟

اولین کاری که می توانید درخواست ویزای شینگن خود را ثبت کنید حداکثر شش ماه قبل از سفر مورد نظر خود به آلمان است. در حالی که آخرین کاری که می توانید انجام دهید ، دو هفته قبل از سفر به آلمان است.

با این حال ، به شما توصیه می شود حداقل 3 هفته قبل از تاریخ سفر برای ویزای توریستی اقدام کنید تا از تأخیر در پردازش جلوگیری شود.

هزینه ویزا برای ویزای توریست / بازدید کننده:

برای رسیدگی به درخواست شما باید هزینه ویزا را پرداخت کنید. هزینه ویزای شینگن از سال 2020 80 یورو است.

با این حال ، دسته هایی وجود دارند که از پرداخت هزینه ویزا معاف هستند و یا مجبور به پرداخت هزینه کاهش یافته هستند. قبل از پرداخت هزینه مطمئن شوید که متعلق به کدام یک از دشته های نامبرده هستید.

لطفا توجه داشته باشید که در صورت رد ویزا هزینه ویزا برگشت داده نخواهد شد و قیمت ممکن است در هر زمان تغییر کند.

زمان پردازش ویزا:

پردازش ویزاهای کوتاه مدت برای آلمان حدود ده روز طول می کشد تا مورد بررسی قرار گیرد.

با این حال ، در زمان هایی که سفارت در حال پردازش بسیاری از درخواست های ویزا است ، ویزای گردشگری ممکن است کمی بیشتر طول بکشد ، زیرا ویزای تجاری یا سایر موارد با اولویت بیشتری مورد بررسی قرار میگیرند.

این دلیل اصلی است که به شما پیشنهاد می شود در اسرع وقت درخواست خود را برای ویزای توریستی/ ویزیتوری آلمان ثبت کنید.

اعتبار ویزای شینگن جهانگرد / بازدید کننده:

طولانی ترین مدت اقامت در آلمان با ویزای توریستی شینگن سه ماه است. با این حال ، سفارت آلمان در نهایت  تصمیم می گیرد چند روز را در آلمان و در چه روزهایی سپری کنید. بین اعتبار ویزا و مدت اقامت تفاوت کمی وجود دارد.

اعتبار ویزا اولین تاریخی است که می توانید وارد منطقه شینگن شوید و آخرین روز است که باید آن را ترک کنید.

در حالی که ، مدت اقامت تعداد روزهایی است که می توانید در اعتبار ویزای خود در شینگن سپری کنید. بنابراین اعتبار ویزا همیشه بیشتر از مدت اقامت بوده است. اعتبار ویزا و مدت زمان اقامت را نقض نکنید. در غیر این صورت ، ممکن است با ممنوعیت یا اخراج روبرو شوید.

اگر هنوز در مورد ویزای آلمان سوال دارید ، لطفاً با مشاورین ما در مجموعه جی سی آی تماس بگیرید یا در قسمت سوالات متداول ،سوالات خود را پیدا نمایید.

همین حالا شروع کنید!

برای شروع مشاوره و تشکیل پرونده فقط کافی‌ست فرم مشاوره را تکمیل نمایید.

سوالی دارید؟

سئوالات متداول در همین صفحه را بخوانید، همچنین مشاوران ما منتظر تماس شما هستند.

۰۲۱-۲۸۴۲۴۴۱۳