کارآموزی همراه با تحصیل در آلمان

دوراهی تحصیل یا کار همیشه برای کسانی که قصد مهاجرت دارند ،گمراه کننده بوده است.چون هر کدام از این راه ها مزایای خاص خودش را به همراه دارد.
دوره های تحصیل+کارآموزی یک راه موثر برای مهاجرین محسوب می شود. علاوه بر اینکه در رشته موردعلاقه تان تحصیل می کنید و به صورت تئوری آموزش میبینید، با کارفرما هم قرارداد می بندید و با جنبه عملی رشته خود نیز آشنا می شوید.

آسبیلدونگ چیست؟

Ausbildung به برنامه های آموزش حرفه ای همراه با کارآموزی برای آماده سازی افراد در مشاغل مختلف در آلمان گفته می شود. این دوره ها معمولا دو تا سه ساله هستند و در رشته های فنی برگزار می شوند. دانشجویان خارجی از سراسر دنیا به ویژه ایران می توانند در این دوره ها ثبت نام کنند و علاوه بر تحصیل،درآمد هم داشته باشند.

شرایط کارآموزی همراه با تحصیل:

  • حداقل دیپلم
  • حداقل B1 زبان آلمانی
  • سن 18 سال به بالا

آیا با کارآموزی در آلمان حقوق هم میگیریم؟ بله. با شرکت در این دوره ها ماهیانه حدود 700 تا 1200 یورو به عنوان حقوق دریافت خواهید کرد که می تواند کمک مالی مناسبی برای مارج زندگی در آلمان باشد.

از بزرگترین مزایای آسبیلدینگ آینده کاری تضمین شده است که با تحصیل و کار و کسب و تجربه به دست خواهید آورد. بیشتر کارفرمایان به دنبال استخدام افراد با سابقه تحصیلی و کاری درخشان هستند.

در این مورد مطالب بیشتری بخوانید