مهاجرت به کانادا

کاردرحین تحصیل در کانادا

کار در حین تحصیل در کانادا یکی از مهمترین مزایای انتخاب کانادا به عنوان مقصد تحصیل شماست ، اما نکاتی وجود دارد که باید قبل از شروع به کار کسب کنید.

اکثر دانشجویان بین المللی در کانادا می توانند تا 20 ساعت در هفته و در تمام وقت تعطیلات برنامه ریزی شده ، بدون اجازه کار کار کنند.

قبل از اینکه به دنبال کار دانشجویی رویایی خود بروید ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کار در کانادا به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، ادامه مطلب را بخوانید.

۰۲۱۲۸۴۲۴۴۱۳

کار در حین تحصیل می تواند به شما کمک کند تا از زندگی خود حمایت کنید و افراد جدیدی را ملاقات کنید ، همه اینها ضمن ایجاد ارتباطات و تجربه ای است که می تواند بعداً در شکار شغل خود به شما کمک کند.

کار هنگام تحصیل در کانادا:

  1. واجد شرایط بودن

دانشجویان بین المللی در کانادا با مجوز تحصیل که به طور تمام وقت در یک موسسه یادگیری تعیین شده (DLI) ثبت نام می کنند ، می توانند بدون اجازه کار در دانشگاه کار کنند.

 این بدان معنی است که شما می توانید برای هر کارفرمایی در هر شغل در هر نقطه از کانادا کار کنید. دانشجویان بین المللی نیز می توانند در صورت تمایل در دانشگاه کار کنند.

کار در محوطه دانشگاه به معنای کار برای هر کارفرمای خارج از دانشگاه یا کالج است.

 کار در دانشگاه به معنای کار برای هر کارفرمایی در دانشگاه است ، مانند کار برای یک عضو هیئت علمی (به عنوان مثال یک دستیار تحقیق) یا برای خودتان (خود اشتغالی )، برای یک سازمان دانشجویی ، یا برای یک پیمانکار خصوصی که در دانشگاه خدمات ارائه می دهد ، به عنوان مثال یک سالن بدنسازی یا رستوران.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که حتی اگر قصد کار در حین تحصیل در کانادا را دارید ، هنگام درخواست مجوز تحصیلی ، بازهم نیاز به نشان دادن منابع مالی کافی دارید. این بدان معنی است که شما باید نشان دهید که در حین تحصیل بدون کار ، پول کافی برای تأمین هزینه زندگی خود را دارید.

 پیش بینی درآمد آینده در هنگام نمایش منابع مالی کافی نخواهد بود ، بنابراین این واقعیت که شما می توانید هنگام تحصیل در کانادا قصد کار داشته باشید شرط اثبات توانایی مالی قبل از ورود را برآورده نمی کند.

در مجوز تحصیلی شما مشخص خواهد شد که آیا اجازه کار در کانادا و یا شرایط استخدام را دارید یا خیر. این بیانیه شما را قادر می سازد که از طریق خدمات کانادا برای شماره بیمه اجتماعی (SIN) اقدام کنید. قبل از شروع کار هنگام تحصیل در کانادا ، اخذ SIN یک نیاز اساسی است.

اگر مجوز تحصیل شما بیانیه ای را که برای درخواست SIN نیاز دارید از دست داد ، می توانید مجوز تحصیلی خود را به طور رایگان اصلاح کنید. اگرچه این کار پس از ورود امکان پذیر است ، اما هنگام فرود و انجام اولین اقدامات مجوز تحصیل ، انجام این کار بسیار راحت تر است.

 وقتی به کانادا رسیدید ، اگر در مورد اجازه کار خود اطمینان ندارید می توانید از افسر در این مورد سوال بپرسید.اگر مدت تحصیل شما کمتر از شش ماه باشد ، یا اگر در یک برنامه انگلیسی به عنوان زبان دوم (ESL) یا فرانسه به عنوان زبان دوم (FSL) ثبت نام کرده باشید ، نمی توانید در کانادا کار کنید. علاوه بر این ، هنگام تحصیل در کانادا ، بازدید یا تبادل دانشجو در DLI مجاز به کار نیست.

مهم است که به یاد داشته باشید تا زمانی که برنامه تحصیلی خود را شروع نکنید ، نمی توانید هنگام تحصیل در کانادا شروع به کار کنید.

  1. یافتن شغل

واجد شرایط بودن برای کار در کانادا ممکن است قسمت ساده ای به نظر برسد – گام بعدی یافتن کار است.

کارفرمایان در کانادا اغلب مشتاق استخدام دانشجو برای موقعیت های نیمه وقت هستند و موقعیت های متنوعی در آنجا وجود دارد.

قبل از شروع کار یا درخواست ، باید رزومه (CV) و کاورلتر خود را تهیه کنید.

رزومه و کاورلتر شما بهترین فرصت برای جلب توجه یک کارفرمای بالقوه و برجسته شدن به عنوان بهترین کاندیدای شغلی است. اطمینان حاصل کنید که رزومه شما به روز و متناسب با انتظارات کارفرمایان کانادایی است.

نامه همراه شما فرصتی برای آشکار کردن شخصیت و دستاوردهای شماست. برای هر موقعیت یک نامه مناسب تنظیم کنید .اگر از طریق اینترنت استفاده می کنید کاورلتر می تواند ایمیل مقدماتی شما را تشکیل دهد ، و رزومه خود را به عنوان PDF به آن ضمیمه کنید.

مکان های مختلفی وجود دارد که می توانید به دنبال کار آنها باشید. وب سایت هایی مانند Monster و Craigslist صدها پست برای استخدام نیمه وقت دارند. شهر موردنظر شما ممکن است پورتال مخصوص مشاغل خود را داشته باشد ، مانند مراکز تفریحی ، کتابخانه ها یا امور اداری.

همچنین می توانید در محله خود قدم بزنید و ببینید آیا فروشگاه ها یا رستوران ها در ویترین برای جذب کارمند تبلیغ می کنند یا خیر. اگر این روش را امتحان کردید ، نسخه های کاغذی رزومه خود را به همراه داشته باشید و لباس های متناسب با شغل (مثلا پیراهن یقه دار و شلوار جین آبی رنگ) بپوشید و از قابلیت های خود آگاه شوید.

اگر جایی امیدوار کننده به نظر می رسد ، با کسی در مورد موقعیت صحبت کنید. این یک فرصت عالی برای ایجاد اولین برداشت خوب رو در رو است و می تواند به یک مصاحبه شغلی در محل تبدیل شود. شبکه سازی راه موفقیت شما در این راه یک فرمول آزمایش شده است .

فرهنگ کار قوی هنگام تحصیل در کانادا وجود دارد و نباید این واقعیت را که دانشجو هستید پنهان کنید.

به یاد داشته باشید که تحصیلات شما در وهله اول قرار دارد و از درخواست وقت مرخصی لازم برای دوره های امتحان یا آماده شدن برای یک مهلت بزرگ خجالتی نباشید.

 دانشجویانی که هنگام تحصیل کار می کنند از حقوق کارگری برابر با همه کارگران در کانادا برخوردار هستند و شما باید بدانید حقوق کارگری شما و همچنین حداقل دستمزد در استان شما چقدر است.. حتماً فیش حقوقی و سوابق مناسب اشتغال را دریافت کنید ، بنابراین می توانید اظهارنامه مالیاتی خود را ثبت کنید.

درمورد مالیات گیج شده اید؟ این 5 نکته ساده مالیاتی را برای شروع کار در کانادا بررسی کنید.

  1. شمردن پول نقد

بسیاری از کارفرمایان در کانادا مستقیماً به حساب بانکی شما با پرداخت حقوق مستقیم به کارمندان پرداخت می کنند.

در نتیجه ، مهم است که یک حساب بانکی تنظیم کنید و جزئیات حساب خود را در دسترس داشته باشید تا کارفرمای شما بتواند پول شما را پرداخت کند.

  1. مجوز کارآموزی (co-op)

در حالی که دانشجویان بین المللی در کانادا به طور کلی برای کار در هنگام تحصیل به مجوز کار جداگانه نیاز ندارند ، یک استثنا مهم وجود دارد.

 برخی از برنامه های تحصیلی برای فارغ التحصیلی، دانش آموز را ملزم به انجام کار تعاونی یا کارورزی می کند. در این شرایط ، دانشجویان بین المللی علاوه بر مجوز تحصیل به مجوز کارآموزی نیز نیاز دارند.

برای دریافت مجوز کار Co-op ، شما نیاز به یک مجوز تحصیل معتبر و نامه ای از دانشگاه یا کالج خود دارید که تمام دانشجویان در برنامه شما ،برای دریافت مدرک خود نیاز به تکمیل کارورزی دارند.

اجازه کار Co-op با اجازه تحصیل شما صادر می شود.

اگر در نامه پذیرش شما ذکر شده باشد که به عنوان بخشی از برنامه تحصیلی شما نیاز به کارورزی دارید ، ممکن است اجازه کار شما به عنوان بخشی از درخواست اجازه تحصیل شما پردازش شود.

همچنین می توانید پس از اخذ مجوز تحصیل ، درخواست مجوز کار Co-op را بدهید و می توانید بصورت آنلاین یا کاغذی اقدام کنید. دانشگاه یا کالج شما باید بتواند در این زمینه به شما کمک کند ، زیرا عضویت بخشی از برنامه تحصیلی شما است. و آنها احتمالاً به بسیاری از دانشجویان بین المللی کمک می کند تا هر ساله درخواست این مجوز را دریافت کنند.

  1. بعد ازپایان تحصیل

پس از اتمام تحصیلات ، ممکن است لازم باشد بلافاصله کار در کانادا را متوقف کنید. با این وجود ، روش های مختلفی وجود دارد که شما می توانید تحت شرایط مختلف به کار خود ادامه دهید.

اگر قصد اقامت و کار در کانادا را دارید ، ممکن است بتوانید برای اجازه کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) اقدام کنید ، به شما این امکان را می دهد که تا سه سال پس از فارغ التحصیلی در هر نقطه از کانادا برای هر کارفرما کار کنید.

اگر واجد شرایط هستید و اگر می خواهید در کانادا بمانید و کار کنید ، باید 180 روز پس از دریافت تأیید کتبی مبنی بر اینکه برنامه تحصیلی خود را به پایان رسانده اید ، اقدام کنید.

اگر یک برنامه جدید تحصیلی را شروع می کنید (به عنوان مثال ، ادامه بعد از اتمام دوره کارشناسی (کارشناسی ارشد) ، شما می توانید بین برنامه های تحصیلی کار را ادامه دهید اگر:

  • در طول برنامه تحصیل قبلی خود واجد شرایط کار در دانشگاه بودید ؛
  • هنوز دارای یک مجوز تحصیل معتبر هستید ، یا قبل از انقضا مجوز خود درخواست تمدید می کنید ؛
  • تأیید کتبی مبنی بر اتمام برنامه خود را دریافت کرده اید ؛
  • نامه پذیرش برنامه جدید مطالعه تمام وقت در DLI را دریافت کرده اید. 
  • برنامه تحصیلی جدید خود را در طی 150 روز پس از دریافت تأیید اینکه برنامه قبلی خود را به پایان رسانده اید ، شروع می کنید.

اگر برای PGWP درخواست نمی کنید و سپس تصمیم می گیرید که می خواهید به طور موقت به کار خود برگردید ، ممکن است واجد شرایط یک یا چند مورد باشید گروه های International Experience Canada (IEC) که به جوانان از کشورهای مختلف این امکان را می دهد تا بسته به نوع کشور و تابعیت خود، یک یا دو سال در کانادا کار کنند.

کار در حین تحصیل در کانادا می تواند دارای پاداشی فراتر از دستمزدی که می گیرید باشد. فارغ التحصیلی از یک دانشگاه یا کالج در کانادا با سابقه کار اضافی می تواند در طول یافتن شغل ،شما را در بین متقاضیان متمایز کند.

این که آیا شما قصد دارید در کانادا بمانید یا بعد از فارغ التحصیلی در مکان دیگری کار کنید ، تجربه کاری کانادایی می تواند یک سرمایه ارزشمند برای اهداف آینده شما باشد.

همین حالا شروع کنید!

برای شروع مشاوره و تشکیل پرونده فقط کافی‌ست فرم مشاوره را تکمیل نمایید.

سوالی دارید؟

سئوالات متداول در همین صفحه را بخوانید، همچنین مشاوران ما منتظر تماس شما هستند.

۰۲۱-۲۸۴۲۴۴۱۳