خودآموز ویزای تحصیلی

Studienkolleg در آلمان

مهاجرت تحصیلی چیست و چرا باید برای ادامه تحصیل به کشورهای دیگر مهاجرت کرد؟ این سوالی است که در ابتدا بسیاری از افراد به دنبال پاسخ آن می گردند. تحصیل دریچه علم و مهارت را برای زندگی ایده آل فراهم می کند.

۰۲۱۲۸۴۲۴۴۱۳

Studienkolleg در آلمان (دوره آمادگی)، چگونه میتوان در آلمان دوره های آمادگی را گذراند؟

اگر می خواهید به عنوان دانشجوی بین المللی غیر اتحادیه اروپا در آلمان تحصیل کنید ، ابتدا باید بررسی کنید که آیا دانشگاه های آلمان مدارک تحصیلی شما را به رسمیت میشناسند یا خیر .

 برای ارزیابی گواهی تحصیل در کشور شما باید با مدارک تحصیلی آلمانی مقایسه شود در غیر این صورت به رسمیت شناخته نمی شود. بسیاری از دانشجویان خارجی که هیچ اطلاعات قبلی در مورد سیستم آموزشی آلمان ندارند ، از ترس این که مدارک انها از طرف دولت آلمان به رسمیت شناخته نشود، هنوز هیچ اقدامی برای این کار انجام نداده اند.

مشاورین ما در گروه بزرگ جی سی آی همواره آماده اطلاع رسانی به شما عزیزان هستند و برای شما راه حلی با عنوان Studienkolleg دارند.

اگر از جمله افرادی هستید که فکر میکنید دوره Studienkolleg  اتلاف وقت است ، آمارها نشان داده اند که آن دسته از دانشجویان بین المللی که قبل از تحصیل در دوره های اصلی چنین دوره هایی را گذرانده اند ، از کسانی که این کار را انجام نداده اند موفق ترند.

Studienkolleg چیست؟

به بیان ساده ، Studienkolleg یک دانشکده مقدماتی در آلمان است که برای آماده سازی دانشجویان بین المللی تازه وارد که مایل به تحصیل در آلمان هستند اما مدارک تحصیلی آنها معیارهای سیستم آموزشی آلمان را ندارد ، طراحی شده است.

معمولاً یک دوره Studienkolleg به مدت 4 ترم تحصیلی یا یک سال تحصیلی کامل ادامه دارد. هدف آن این است که شما را با مهارت و دانش لازم در مورد موضوعات خاص مربوط به دوره دانشگاه مورد علاقه تان آماده کند.

بسته به رشته تحصیلی خود که می خواهید در آلمان تحصیل کنید ، لازم است در یکی از دوره های Studienkolleg زیر شرکت کنید:

T-Kurs: آلمانی ، ریاضیات ، فیزیک ، شیمی و انفورماتیک

M-Kurs: آلمانی ، ریاضیات ، فیزیک ، شیمی و زیست شناسی

W-Kurs: آلمانی ، ریاضیات ، اقتصاد ، تجارت و جامعه شناسی

G-Kurs: آلمانی ، تاریخ ، ادبیات آلمان ، جامعه شناسی و آمار

همانطور که مشاهده می کنید ، کلاسهای زبان آلمانی در اولویت اول یک Studienkolleg است زیرا فارغ از نوع دوره ، زبان آلمانی یکی از موارد مهم برای تحصیل در آلمان محسوب میشود.

اگر دوره اصلی تحصیل شما در آلمان شما به زبان انگلیسی تدریس شود که احتمال آن در سطح تحصیلات تکمیلی هم به زبان انگلیسی به شما آموزش داده شود،زیاد است.

در واقع ، تجهیز شما به سطح بالایی از دانش در زبان یکی از اساسی ترین اهداف Studienkolleg است. علاوه بر این ، دوره های زبان بیشترین تعداد کلاس ها را در طول یک دوره Studienkolleg دارند.

زمانی که وارد این دوره مقدماتی می شوید ، باید بسته به اینکه دانشگاه شما به چه زبانی تدریس می شود ، حداقل سطح دانش آلمانی یا انگلیسی را داشته باشید.

به طور معمول ، برای شرکت در یک Studienkolleg ، یک زبان سطح B1 یا B2 از دانشگاه های آلمانی مورد نیاز است.در طول دوره یک ساله بنیادین سطح زبان شما که یک عامل حیاتی برای موفقیت است به طور قابل توجهی بهبود بخشیده میشود .

چگونه می توان برای Studienkolleg در آلمان درخواست داد؟

برای درخواست یک دوره Studienkolleg در آلمان این مراحل را دنبال کنید:

1-بررسی کنید که آیا صلاحیت مدارک قبلی شما در آلمان شناخته شده است یا خیر

قبل از هر چیز دیگری ، باید بررسی کنید که آیا گواهی اتمام تحصیل در کشور خود در دانشگاه های آلمان شناخته شده است یا خیر. به وب سایت دانشگاه بروید و قسمت شرایط ورود آنها را ببینید و یا با مشاورین ما در گروه بزرگ جی سی آی تماس بگیرید.

 

در آنجا می توانید درباره این موضوع اطلاعات کسب کنید. به طور معمول ، یک دانشگاه دقیقاً تعیین می کند چه نوع مدارکی را قبول دارد. اگر صلاحیت شما در دانشگاه مشخص نشده است ، پس باید برای یک دوره مقدماتی اماده شوید.

2– یک دوره Studienkolleg پیدا کنید

اکنون که می دانید قبل از پذیرش باید دوره مدرک پایه را بگذرانید ، باید یک Studienkolleg مناسب و یک دوره مناسب پیدا کنید.

در این مرحله ممکن است از خود بپرسید (کاملاً منطقی): آیا دانشگاه منتخب من جایی است که در Studienkolleg شرکت خواهم کرد؟

خب، بستگی دارد. اگرچه اکثر دانشگاه ها این دوره ها را به تنهایی برگزار می کنند اما بعضی از دانشگاهها مانند دانشگاه اشتوتگارت دانشجویان خارجی ورودی خود را برای شرکت در یک دوره مقدماتی در انستیتوی فناوری کارلسروهه (KIT) یا در دانشگاه روپراخت کارلز هایدلبرگ آماده میکند.

علاوه بر این ، سازمانهای خصوصی وجود دارد که دوره های Studienkolleg را که از هر دانشگاه جدا شده است ، برگزار می کنند.

3-الزامات Studienkolleg را بررسی کنید

شرایط ورود در کالج های مقدماتی مختلف برای دانشجویان بین المللی در آلمان بسیار متفاوت است. برای این منظور ، باید شرایط لازم را در وب سایت Studienkolleg بررسی کنید و در صورت لزوم آنها را از طریق پست الکترونیکی ارسال کنید.

مدارک زیر به طور عمده برای درخواست Studienkolleg لازم است:

تمامی دانش نامه های قبلی

ریز نمرات تحصیلات قبلی

مهارت زبانی

رزومه

نسخه هایی از اسناد فوق که توسط مترجم معتبر ترجمه شده باشد

4-برای یک موسسه / دانشگاه دارای  Studienkolleg اقدام کنید

پس از جمع آوری تمام اسناد در صورت لزوم ، زمان ارسال درخواست شما برای اخذ پذیرش فرا رسیده است. می توانید برنامه خود را بصورت آنلاین یا پستی ارسال نمایید.

 توجه داشته باشید که نمی توانید مستقیماً به Studienkolleg مراجعه کنید مگر اینکه یک موسسه خصوصی باشد. اگر Studienkolleg توسط دانشگاه شما اداره می شود ، باید از طریق آن درخواست دهید.

درخواست آنلاین را می توان از طریق پلت فرم درخواست آنلاین دانشگاه های آلمان Uni-Assiste.de انجام داد. تعداد کمی از دانشگاه ها هستند که در این سیستم عامل شرکت نکنند و سیستم های درخواست آنلاین خود را داشته باشند.

به مهلت های درخواست بیشتر توجه کنید زیرا درخواست های دیرهنگام پذیرفته نمی شوند به طور معمول ، مهلت درخواست برای Studienkolleg عبارتند از:

قبل از 15 ژانویه برای ترم تابستان

قبل از 15 جولای برای ترم زمستان

5-ویزای دانشجویی آلمان را دریافت کنید

برای اینکه اجازه داشته باشید به عنوان دانشجوی غیر اتحادیه اروپا در آلمان بیایید و تحصیل کنید ، باید از قبل ویزای دانشجویی بگیرید.

 هنگامی که برای Studienkolleg در آلمان اقدام کردید و نامه پذیرش دریافت کردید ، می توانید ویزای دانشجویی را درخواست کنید که به شما امکان می دهد به آلمان سفر کرده و مدرک دانشگاهی خود را دریافت کنید.

 

6-در آزمون ورودی شرکت کنید

برای ورود به یک دوره Studienkolleg در آلمان باید سطح خاصی از دانش را در مورد موضوعات اصلی مربوط به دوره اصلی تحصیل مورد نظر کسب کنید.

انتظار می رود این را با گذراندن یک آزمون ورودی که دانش و مهارت کلی شما را در آن رشته ها آزمایش می کند ، نشان دهید.قرار نیست کنکور آنقدر سخت باشد که نتوانید ان را با موفقیت پشت سر بگذرانید.

این برنامه عمدتا قصد دارد استعداد های مهم شما را در زمینه زبان و سایر موضوعات مهم شناسایی کند. در پایان دوره مقدماتی ، شما در یک آزمون ارزیابی شرکت خواهید کرد که پیشرفتی را که در دوره Studienkolleg ایجاد کرده اید نشان می دهد.

اگر نتوانید مهارت های خود را که در طول این دوره به دست آورده این ،نشان دهید نمیتوانید وارد دوره های اصلی موردنشر خود بروید.

سوالات متداول در مورد دوره Studienkolleg

چگونه می توان فهمید که باید دوره Studienkolleg را در آلمان بگذرانم؟

دانشگاه های آلمان لیستی از مدارک تحصیلی را دارند که معادل مدارک تعیین شده در سیستم آموزشی آلمان است. وب سایت دانشگاه و بخش شرایط ورود آنها را بررسی کنید تا ببینید آیا شما دارای شرایط لازم برای درخواست مستقیم در یک دوره اصلی هستید یا خیر.

اگر نمی توانید این اطلاعات را پیدا کنید ، به شما پیشنهاد می کنیم با ما تماس بگیرید.

چه مدارکی در آلمان پذیرفته می شوند؟

این برخی از مدارک خارجی است که توسط دانشگاه های آلمان به رسمیت شناخته میشوند:

  • دیپلم دبیرستان
  • لیسانس
  • سطح A
  • GCSE

شما می توانید در پایگاه داده آنابین بررسی کنید که آیا صلاحیت شما در آلمان به رسمیت شناخته میشود و چگونه ارزیابی می شود ، اطلاعات کسب کنید.

آیا می توانم بدون داشتن دانش اولیه از زبان آلمانی برای دوره مقدماتی زبان آلمانی اقدام کنم؟

شما باید حداقل سطح B1 زبان آلمانی را داشته باشید.

آیا برای دوره مقدماتی هزینه در نظر گرفته شده است؟

Studienkolleg یک دوره بنیادین رایگان در آلمان است ، اما این به Studienkolleg شما بستگی دارد.

 اگر دانشگاهی که می خواهید تحصیل کنید دولتی است و دوره های مقدماتی را به طور مستقل ارائه می دهد ، هیچ هزینه ای اعمال نمی شود.

 با این حال ، شما هنوز هم باید هزینه های جانبی را پرداخت کنید.

چه کسی تصمیم می گیرد که کدام نوع دوره مقدماتی را بگذرانم؟

دانشگاه شما

آیا می توانم از یک دوره Studienkolleg بگذرم و آن را نگذرانم؟

بله ، می توانید . به طور معمول ، شما باید دانش خوبی در مورد موضوعات مختلف داشته باشید و امتحان نهایی آسان نیست. با توجه به این نکته ، ما به شما توصیه می کنیم قبل از دادن کنکور و آزمون ورودی در این دوره شرکت کنید.

همین حالا شروع کنید!

برای شروع مشاوره و تشکیل پرونده فقط کافی‌ست فرم مشاوره را تکمیل نمایید.

سوالی دارید؟

سئوالات متداول در همین صفحه را بخوانید، همچنین مشاوران ما منتظر تماس شما هستند.

۰۲۱-۲۸۴۲۴۴۱۳